MENÜ ☰
Ramazan Ayı
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Genel, Maltepe, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Altın Butonla Hayata Döndüler!

Altın Butonla Hayata Döndüler!Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, Altın Kart’ın son hizmeti olan Tele Destek sayesinde sağlığına kavuşan iki vatandaşa sürpriz yaparak Altın Kart yetkilisi Hidayet Arslan’la birlikte geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Merdivenlerden düşen yüksek tansiyon hastası, yalnız yaşayan seksen yaşındaki Saadet teyzeyi evinde ziyaret eden Başkan Zengin, sağlığı hakkında bilgi aldı.

Merdivenlerden düştüğünde, butona basarak Altın Kart sağlık ekibinin on beş dakikada yanına ulaşmasını sağlayan Saadet teyze, gerekli müdahalenin yapılmasının ardından, hastaneye götürüldüğünü ve MR çektirildiğini anlatarak, hayatını kurtardıkları için Başkan Zengin ve ekibine teşekkür etti.

Altın Kart ekibinin düzenli olarak geldiğini ve kendilerinden çok memnun olduğunu söyleyen Saadet teyze, evinin camlarını temizleyemediğini söyleyince Belediye Başkanı Zengin, ilgili birimi arayarak temizlik için talimat verdi. Maltepe Belediye Başkanı, “Hız kesmeden hizmetlerimize devam ediyoruz. Yaşlılarımız bizim her şeyimiz. Yakın bir zamanda bir yaşlılar merkezi açarak, sizlerin hayata daha çok tutunmanız için hobi alanları oluşturmayı planlıyoruz.” dedi.

 

İkinci ziyaretini kalp krizi geçirdiği sırada butona basarak hayati tehlikeyi atlatmayı başaran Müzeyyen teyzenin evine yapan Başkan Zengin, kendilerini birer evlatları gibi görmelerini isteyerek, en ufak sıkıntılarında bile yanlarında olduğunu ifade etti. Altın Kart’ın son hizmeti Tele Destek, kronik hastalığı olan ve yetmiş beş yaş üstü yalnız yaşayan Maltepeli vatandaşlara tek butonla ulaşarak acil hizmet vermeyi kapsıyor.

 

 

Galeri
📆 23 Ekim 2012 Salı 10:21   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR