MENÜ ☰
.
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Genel, Kültür-Sanat, Toplum » Kim Öle, Kim Kala? az dram bol komedi!

Kim Öle, Kim Kala? az dram bol komedi!Bu tiyatro oyununda, az dram bol komedi var!

Kim Öle, Kim Kala? az dram bol komedi!

Yıldırım Öcek Tiyatrosundan güldüren ve düşündüren güzel bir tiyatro oyunu olan “ Kim öle, kim kala” adlı oyun tiyatroseverler tarafından çok beğenildiği belirtiliyor.

(ÖLÜMCÜL KOMEDİ 2 PERDE)

Aynı evi paylaşan, huysuz ihtiyar, cimri bir baba ile, yaşı ilerlemiş oğlunun kişilik çatışmasını anlatan bir komedi. Oğlu’nun  her yaptığına bir kulp takan baba, üstelik onun evlenmek istediği gelin adayını da hiç sevmemektedir. Oğlu bu evliliği gerçekleştirebilmek için 17 yıl gibi bir süre beklemiştir. Artık bıçak kemiğe dayanmıştır. Tehlikeli bir plan kurarlar. Vee!..  İşler iyice karışır. Biraz polisiye,  az dram ama  bol komedi .  Babalar mı haklı, evlatlar mı?. Yitirilmeye yüz tutmuş değerlerimizin, kaybedildikten sonra yaşanan pişmanlıkların fayda etmediğini, aile birliğinin önemini bir kez daha anlatıyor bu oyun.

Bir çok Tv dizisi ve tiyatro oyunlarının da yazarı olan usta kalem Vasıf KÜÇÜKORUÇ’un kaleminden çıkan “KİM ÖLE KİM KALA” adlı oyun kelimenin tam anlamıyla hem güldürüyor, hem düşündürüyor. “ÇILGIN BEDİŞ” “TATLI KAÇIKLAR”  vs. gibi ve son olarak da “BENİM ANNEM BİR MELEK”  adlı Tv dizisinin yazarı olan Vasıf KÜÇÜKORUÇ aile kavramına verdiği önemi bu oyununa da yansıtıyor.

Huysuz baba da usta oyuncu Oğuz OKTAY harikalar yaratıyor.  17 yıllık sevgili de Merih FIRAT yılların tecrübesini konuşturuyor. Tolga ÖZ ve Yavuz KETENCİ oyunun olmazsa olmazları..  Zuhal ÖZTÜRK bu güne kadar yetiştirdiği yüzlerce değil binlerce talebesinin ardından artık sahnede ve adeta oyunculuk dersini bu kez tiyatroda veriyor. Hamza YAZICI ve Ali GÜREN.. Bu iki küçük dev adamları izlemeye doyum olmuyor.  Ve, Zülfikar YAZGAÇ , Nejat UYGUR’dan öğrendiklerinin hakkını nasıl da ortaya koyuyor.

Oyunun kostümlerine, usta modacı  Terzi Yamağı Barbaros ŞANSAL,  müziğine ise Funda ARAR ve  Febyo TAŞEL ayrı bir önem ve değer katmışlardır. (SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİZLE)

“AVRUPA YAKASI” adlı dizi de “PATRON” rolü ile uzun yıllar evlerimize konuk olan Yıldırım ÖCEK usta, bu oyunda hem oynadı, hem de oyunun yönetmenliğini yaptı.

 

İLETİŞİM   :                      (0532) 452 65 51 Zuhal ÖZTÜRK

(e-mail) zuhal76ozturk@hotmail.com

(0535) 211 19 19 Zülfikar YAZGAÇ

(e-mail) z.yazgac@hotmail.com

www.yildirimocek.com

Etiketler: , , , , ,
📆 02 Aralık 2012 Pazar 18:55   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR