MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Belediye, Flaş, Genel, Sivil Toplum, Sultanbeyli, Toplum » Keskin, Mimar Sinan Mahallesini dinledi!

Keskin, Mimar Sinan Mahallesini dinledi!Mahalle toplantılarına ara vermeden devam eden Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in bu haftaki konuğu Mimar Sinan Mahallesi sakinleriydi. Mahalle sakinlerine ilçede yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgiler veren Keskin, vatandaşların sorularını cevapladı.

İlçenin sorunlarını çözme noktasında büyük katkıları olan mahalle toplantıları bu hafta Mimar Sinan Mahallesi sakinleriyle devam etti. Hüseyin Keskin ve ekibinin konuğu olan mahalle sakinleri, başkana sorunlarını ve yapılan çalışmalarla ilgili teşekkürlerini iletti. Mimar Sinan Mahallesi, Fen İşleri Müdürü Mehmet Muhsin Polat’ın sorumluluğunda bulunuyor.

Açılış konuşmasını yapan Polat, yapılan toplantıların Sultanbeyli adına verimli geçtiğinin altını çizdi ve ilçe halkıyla belediye olarak yakından ilgilenildiğini ifade etti. Polat, her konu hakkında kendilerine başvurulması halinde çözüm olarak ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Daha öncede mahallede bir araya gelerek halkın sorunlarını dinlediklerini söyleyen Polat, “Sultanbeyli’de yaşayan herkesin fikri bizim için önemli” dedi.

Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, yapılan toplantıların amacının sorunların birinci ağızdan iletilmesi olduğunun altını çizdi. Daha öncede ilçede bulunan diğer mahallelerle toplantılar yaptığını ifade eden Keskin, yapılan çalışmalar hakkında mahalle sakinlerine detaylı bilgiler verdi. Yatırımlarla Sultanbeyli’nin geliştiğini ifade eden Başkan Keskin, otoban giriş-çıkışıyla Sultanbeyli’ye gelen özel yatırımların arttığını vurguladı. Kamu yatırımlarına değinen Keskin, “Askerlik şubesinin açılmasıyla gençler artık ilçe içinde bu işlerini hallediyor. Diğer taraftan Hükümet Konağı açıldı. Ayrıca kültür merkezlerimizde Sultanbeyli halkının hizmetinde. Buralarda birçok etkinlik düzenleniyor. Özellikle gençlerimizin gelişimine katkıda bulunuluyor.  Ayrıca uzun yıllardır hayal olan Gölet Projesi de çok yakında hizmetinizde olacak” dedi. Bütün bunların Sultanbeyli için büyük bir kazanım olduğunun altını çizen Keskin, yeni projeler hakkında da bilgiler verdi.

sultanbeyli-mimar-sinan

 

400 Yataklı Devlet Hastanesi

Sultanbeyli’nin sorunlarının zamanla çözüldüğünü ifade eden Başkan Keskin, “İlçemizde inşası devam eden 400 yataklı devlet hastanemiz var. Buranın faaliyete geçmesiyle artık eksiklerimiz tamam olacak” dedi. Mülkiyet meselesi hakkında mahalle sakinlerine bilgi veren Keskin, çalışmaların olumlu şekilde devam ettiğinin altını çizdi. Endişeyle mülkiyetlerin elden çıkarılmasının zararlı olacağını ifade eden Keskin, “Bu konuda siz vatandaşlarımı birinci ağızdan uyarmak isterim” dedi.

AK Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç ise Sultanbeyli’de yaşanan değişimlerin ve gelişimlerin ivme kazandığını ifade etti. Bu süreçlerin kolay olmadığını söyleyen Sevinç, “İlçede yaşanan gelişmelerde siz vatandaşlarımızın desteği çok büyük. Belediyemiz her konuya titizlikle eğiliyor” dedi.

Yapılan toplantı, mahalle halkının Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’e yönelttiği sorularının ardından sona erdi.

 

Galeri
📆 19 Ocak 2013 Cumartesi 10:57   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR