MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Sivil Toplum, Sultanbeyli, Toplum » Mahalle Toplantılarına Büyük İlgi!

Mahalle Toplantılarına Büyük İlgi!Sultanbeyli halkının talep ve önerilerinin aktarıldığı mahalle toplantıları, Temizlik İşleri Müdürü Celil Akçay’ın sorumlusu olduğu Fatih Mahallesi’yle devam etti.

 

Belediye Büyük Salon’da düzenlenen toplantıda Temizlik İşleri Müdürü Celil Akçay, toplantıların halkın sorunlarına çözüm üretmeye büyük katkısının olduğunu ifade etti. Akçay konuşmasını şu ifadelerle sürdürdü: ”Bizler belediye yetkilileri olarak sizlerin hizmetindeyiz. Belediye başkanımızın yapmış olduğu mahalle toplantıları sayesinde sizlerle daha sık biraraya geliyoruz. Bu toplantılarda amacımız sizlerin sorunlarını dinlemek ve çözümlere katkı sunmaktır.”

 

Akçay katılımcılara ilçenin temizlik faaliyetleri hakkında bilgiler aktardı. “Biz birim olarak olarak ana arterleri her gün temizliyoruz. Büyükşehir Belediyemiz de bize ana arterlerin temizliği noktasında haftanın belirli günlerin de destek veriyor” dedi. Mahallelerde çöplerin titizlikle toplandığını kaydeden Akçay, “İlçemiz sakinlerinden isteğimiz, çöplerini zamanında kapılarının önüne koymalarıdır. Çöp torbası kullanmayı ihmal etmesinler. Mahallelerimizde çöp sorunun yaşanmasının başlıca sebebi çöp saatlerine uyulmamasıdır. Çöp konteynerini çözüm olarak görmüyoruz. Bu konuyu bilmenizi, sizlerin de bize bu noktada destek vermenizi istiyoruz” dedi. Sokak hayvanları noktasında da çeşitli çalışmalar yaptıklarını ifade eden Akçay, “Veteriner ekiplerimiz bu konuda bir dizi uygulamada bulundu. Ancak kesin çözüm hayvanların barınaklara alınmasıdır. Çalışmalarımız bu doğrultuda yürüyor” dedi.

toplanti-yogun-ilgi

 

“Kronikleşmiş sorunlar çözülüyor”

 

Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Halkla birebir diyalog kurmak için çeşitli uygulamalar yaptık, yapmaya da devam ediyoruz” dedi. İlçenin kronikleşmiş sorunlarının yavaş yavaş çözüldüğünün altını çizen Keskin “Sultanbeyli’de göreve geldiğimiz günden bu yana her sorunun üstüne gittik. En büyük sorunlarımızdan olan mülkiyet meselesi hakkında detaylı çalışmalar yaptık. 2B arazileri hakkında son yapılan düzenleme ilçemiz için iyi bir gelişme oldu. Mülkiyet meselesinde her platformda ilçemizin durumunu aktardık. Başbakanımız ve ilgili bakanlarımızla görüşmeler yaptık. Bu girişimlerin ardından iyi gelişmeler gerçekleşmeye başladı” dedi. İlçeye yapılan kamu yatırımlarına değinen Keskin, “Kamu binalarıyla hizmetin kalitesi arttı. Askerlik Şubesi ile gençlerimiz artık işlemlerini burada hallediyor. Büyük bir sorundu, aşıldı. Hükümet Konağımız sayesinde hizmetler tek noktada toplandı. Artık oradan oraya koşturma derdi kalmadı” dedi.

 

Gölet Projesi’nin ilçenin vizyon projelerinden birisi olduğunun altını çizen Keskin, “Proje başlamadan önce kimse bu çalışmanın tamamlanabileceğine inanmıyordu. Ancak biz bunu yapacağımızı çok yerde ifade etmiştik. Daha önce defalarca sözü verilmiş, ancak hayat bulamamış bir proje olan Gölet’te çalışmalar şimdi tüm hızıyla devam ediyor. Bu yıl içerisinde açılışı gerçekleşecek.” dedi. Sultanbeyli’de sağlık noktasında eksiklerin olduğunu kaydeden Keskin, “400 yataklı hastanemizin inşa çalışması devam ediyor. Açılınca artık ilçemize yetebilecek bir hastanemiz olacak.” dedi. TEM bağlantı yollarıyla ilçenin gelişmesinin hız kazandığını söyleyen Keskin, “Yatırımların gelmeye başladığı asıl nokta burasıydı. Yatırımcının dikkatini açılış gerçekleştikten sonra çeken bir ilçe olduk. Bu yatırımların ilçemize istihdam katkısı oldu. Bu da ilçemiz insanları için güzel bir gelişme” dedi.

AK Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç de ilçenin her gün geliştiğini ifade etti. İlçede yaşanan gelişmelerin özverili çalışmaların bir sonucu olduğunu söyleyen Sevinç, “Sultanbeyli’nin ne aşamalardan geçerek bugünlere geldiğinin görülmesi gerek. Bu noktada belediyemize desteğimiz tam.” dedi.

 

Toplantının ardından Başkan Keskin ve ekibi mahalle sakinlerinin sorularını cevapladı.

 

 

Galeri
📆 09 Şubat 2013 Cumartesi 11:10   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR