MENÜ ☰
Şeref Bey Döner
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Genel, Sivil Toplum, Toplum » Usta Konferansında Sektörel Yönelimler Aktarıldı!
Usta Konferansında Sektörel Yönelimler Aktarıldı!


Usta Konferansı’nın bu yıl ikincisini düzenleyen GNYAPI,  ısı yalıtım sektöründeki son gelişmeleri katılımcılarla birlikte değerlendirdi.

 

Isı yalıtım sektörünün en önemli aşaması olan uygulama alanında ön plana çıkan Güney Yapı İzolasyon’un yeni markası GNYAPI, yaklaşık 4000 ustayı yöneten 330 ekip başının  katılımı ile düzenlediği Usta Konferansı’nı 27 Şubat Çarşamba günü The Green Park Hotel Bostancı’da gerçekleştirdi.

 

Geçtiğimiz aylarda ısı yalıtım uygulamaları konusunda konut yöneticilerini bilgilendirme misyonunu üstlenen GNYAPI, ustalarını ısı yalıtım uygulamalarında kalite ve sektörde yaşanan yenilikler ile ilgili bilgilendirdi.

 

Ustaların Doğru Bildiği Yanlışlar

GNYAPI Yönetim Kurulu Başkanı A. Bülent GÜNEY sektördeki kötü sonuçlanan uygulamalardan yeterince sıkıntı çeken tüketicilerin yalıtım firmaları ve ustalarından beklentileri ve doğru yalıtımın ne anlama geldiği konusunda ısı yalıtım ustalarını aydınlatmanın bu konferansların temel amacı olduğunu belirtti. Sektörde istenilen kalitenin tüketicilerin bilgilendirilmesi ve ustaların eğitilmesiyle sağlanacağını söyleyen A. Bülent GÜNEY,  Konut Yöneticileri Konferansları ve Usta Konferansları ile GNYAPI’nın üzerine düşen görevi yerine getirdiğini ifade etti.

 

Yapılan ısı yalıtım uygulamalarından işin kalitesini arttırmak için dikkat edilmesi gereken noktalar ve iş güvenliğinin önemi ile ilgili aktarımların yapıldığı gecede 2012 yılında başarı göstermiş en iyi 10 GNYAPI Ustası da ödüllendirildi. Ödüllendirilen ustalar değerlendirilirken marka politikasının önemli unsurlarından olan ısı yalıtım uygulamaları sonrası işin kalitesi, tamamlanma sürati, uygulama esnasında yaşanabilecek temizlik sorunlarının önlenmesi ve ustanın çevresine yaklaşımı gibi kriterlerin göz önünde bulundurulduğu belirtildi.

 

Ustalarının eğitim ve gelişimini öncelikleri arasında bulunduran GNYAPI, geçtiğimiz ay İZODER (Isı, Su, Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği) Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yürütülen ve Merkezi Finans İhale Birimi tarafından finanse edilen AB destekli, “Yalıtım Sektöründe Yeterliliğe Dayalı Belgelendirme (QBECTIS) Projesi” kapsamında pilot uygulayıcı bayi seçilmiş, usta seviyesindeki çalışanların ulusal mesleki yeterlilikler çerçevesinde yetkinliklerinin belgelendirilebilmesi amacıyla oluşturulan Personel Belgelendirme Merkezi’nin sektörde nitelikli ve sertifikalı personel çalıştırma yolunda attığı adıma GNYAPI’da dahil olmuştu.

 

GNYAPI tarafından, gerek konut yöneticileri gerek ısı yalıtım ustalarına yönelik düzenlenen bilgilendirme konferanslarının sektöre değer katmak amacıyla belirli aralıklarda devam edeceği bildirildi.

 

 

📆 07 Mart 2013 Perşembe 14:31   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR