MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Flaş, Genel, Sivil Toplum, Toplum » Kartal Belediyesi, Öğrencileri Bilinçlendiriyor!

Kartal Belediyesi, Öğrencileri Bilinçlendiriyor!Spor Kültürü Ve Olimpik Eğitim Projesiyle 15 Bin Öğrenciye Ulaştık

 

Kartal Belediyesi’nin çocuklara yönelik faaliyetleri dört yıldır devam ediyor. Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklar için çalışmaların sürdürülmesini ve projelerin devam etmesini destekleyen Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, bu yönde yapılacak her türlü çalışmaya destek olduklarını   belirtti.

 

Kartal Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü’nün çocuklara yönelik faaliyetleri kapsamında Kartallı gençleri spor yapmanın önemi ve gerekliliği konusunda bilgilendirmek ve gençleri spora teşvik etmek amacıyla başlatılan “Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi” ile bugüne kadar 73 okuldan 15 bin öğrenciye eğitim verildi. Spor kültürü, olimpiyat oyunları, olimpizm, fair play, çevre eğitimi, sağlıklı beslenme, iyi bir sporcu ve iyi bir taraftar olma konularında verilen eğitimler kapsamında, 2010 yılında Kartal İlçesinde 33 okuldan yaklaşık 10 bin öğrenciye ve 2012 yılında ise Kartal ilçesinden 40 okulda yaklaşık 5 bin öğrenciye eğitim verildi.

 

İstanbul Anadolu yakasında ilk olarak Kartal’da gerçekleştirilen proje ile spor nasıl yapılır, kuralları nelerdir, hangi terimler kullanılır gibi teknik konularda soru-cevap eğitimli seminerler düzenlendi. Akademisyen, çocuk psikologları ve pedagogların desteği ile algı, ilgi ve yaşlara göre olimpiyat’taki 25 spor dalının Türkçe ve İngilizce açıklamaları çocukların anlayabileceği dilde anlatıldı.

 

MEYVE SULARININ BİLİNÇLİ TÜKETİMİ KONUSUNDA 2 BİN 500 ÖĞRENCİYE

FARKINDALIK SAĞLADIK

 

“Meyve Sularının Gizemli Dünyası” projesinde ise 2500 ilköğretim öğrencisine bilgi verildi. Fen bilimlerine ılımlı bir yaklaşım aşılamak ve meyve sularının bilinçli tüketimi konusunda farkındalık kazandırmak amacıyla başlatılan proje kapsamında Kartal ilçesinde 40 ilköğretim okulunun öğrencilerine 10 adet gösteri düzenlendi ve 2500 ilköğretim öğrencisi katıldı.

 

📆 16 Nisan 2013 Salı 13:07   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR