MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Genel, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Değişim Sürecinde Bir Meslek: Gazetecilik!

Değişim Sürecinde Bir Meslek: Gazetecilik!



Medya Derneği, dünyanın önde gelen medya temsilcilerini İstanbul’da ağırlamaya hazırlanıyor.

 

21 – 22 Haziran tarihlerinde, İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Medya Forumu’nda uluslararası medya profesyonelleri, gazeteciler ve akademisyenler bir araya gelecek.

 

Açılışını Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün gerçekleştireceği “Değişim Sürecinde bir Meslek: Gazetecilik” konulu forumda teknoloji, internet ve sosyal ağların medyayı nasıl şekillendirdiği tartışılacak.

 

Medya, teknolojinin hızla gelişmesi ve internetin yaygınlaşmasıyla radikal bir değişim sürecinden geçiyor. Dağıtım kanallarının çeşitlenmesi, sınırsız haber kaynaklarının ortaya çıkışı ve haber tüketim alışkanlıklarının farklılaşması ile birlikte medya ortamı yeni bir şekle bürünmekte.

 

Medya Forumu 2013’ün amacı…

Medya profesyonelleri bu büyük değişimin getirdiği fırsatları ne kadar doğru anlıyor? Gazeteciler mesleklerinin geleceğini şekillendiren yeni dinamiklere nasıl adapte olabilirler? Ulusal ve uluslararası medyadan birçok önemli ismin bir araya geleceği etkinlikte işte bu sorulara cevap aranacak.

Bu yıl ilki düzenlenecek olan Medya Forumu’nun ana konu başlıklarını; yeni medya ortamı, teknolojinin getirdiği tehditler ve fırsatlar, yeni iş modelleri ile etik ve yasal sınırlar oluşturmaktadır.

 

Medya Forumu 2013’ün programı

Bir marka olarak gazetecinin ve değişen kitlelerin ele alınacağı ilk günde yeni teknolojiler ve sosyal ağların şekillendirdiği yeni medya, kullanıcıların ürettiği içeriğin medya sektörüne etkisi, kitlelerin internet, sosyal ağlar ve teknolojilerle şekillenen talepleri ve beklentileri değerlendirilecek. İkinci günde farklı ekranlara göre içerik stratejisi geliştirme, bağımsız bilgi çağında gazetecinin rolü, telif hakları ve haber alma özgürlüğü ile yeni iş modelleri tartışılacak.

Uluslararası medya kuruluşlarından katılımcılar…

Medya Forumu 2013’e uluslararası medya kuruluşlarının üst düzey temsilcileri konuşmacı olarak katılacak.

Bu isimler arasında; The Guardian Editörü Alan Rusbridger, New York Times yazarı ve eski Genel Yayın Yönetmeni Bill Keller, Euronews Program Müdürü Lucian Sarb, News Corporation Başkan Yardımcısı ve Strateji Müdürü Raju Narisetti, NBC News Muhabiri Ayman Mohyeldin, New York Times İçerik Stratejisti ve Blog Uzmanı Jeremy Zilar, Parsons The New School for Design İletişim Tasarımı Bölümü Direktörü Juliette Cezzar, Poynter Institute Dış İlişkiler Direktörü Howard Finberg, Dow Jones Medya Takip Yöneticisi Laura Evans, Thomson Reuters Çin Eski Başkanı ve Tripod Advisors Kurucusu David Schlesinger, UOL kurucularından Dijital Medya İçerik Yöneticisi Marco F.F. Chiaretti, Tasarımcı, Eğitmen, Editör, School of Visual Arts Etkileşim Tasarımı Master programı kurucularından ve Bölüm Başkanı Liz Danzico, Rede Globo Murahhas Üyesi ve Gazetecilik Birimi Yöneticisi Luiz Cláudio Latgé bulunuyor.

 

📆 26 Nisan 2013 Cuma 17:45   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR