MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Flaş, Genel, Manşet, Politika, Sivil Toplum, Toplum » DP’de Büyük Kongreye, Kartal’dan güçlü çağrı!

DP’de Büyük Kongreye, Kartal’dan güçlü çağrı!Av. Mutlu Erkaya’nın konuşması ve sevenlerinin kendisine olan ilgisi toplantıya damga vurdu.

Demokrat Parti il ve İlçe Başkanlarının katılımıyla, Kartal’da istişare toplantısı düzenledi ve parti Genel Merkezini büyük kongreye çağırdı.

Demokrat Partinin yeniden yükselişe geçmesi ve suskun olan Kırat’ının yeniden şahlanması için kurulan ”Büyük Kongreye Çağrı Platformu” çalışmalarına Kartal’dan start verdi.

Mutlu-Erkaya-salon

Demokrat Partililer salona sığmadı!

Kartal’da Hasan Ali Yücel Kültür Merkezinde 27 Nisan 2013 Cumartesi günü düzenlenen toplantıya  eski ve yeni İl ve İlçe Başkanlarının yanı sıra eski Bakan ve Milletvekilleri MHP Kartal İlçe Başkanı Metin Özüpek, DSP Kartal İlçe Başkanı İlhan Güzelgün ve salonu tıklım tıklım dolduran Demokrat Partililer  katıldı.

Erkaya’nın kadrosu salonu hınca hınç doldurdu Demokrat Partinin yeniden şekillendirilmesi yönündeki çalışmaların İstanbul Anadolu Yakasından, özelliklede Kartal’dan başlatılmasında, daha önce Kartal’dan Belediye Başkanı Adayı olan ve Türkiye genelinde en yüksek oyu alan başarılı hukukçu Av. Mutlu Erkaya’nın da olması önemli bir etken. Zira salonu dolduran partililerin tamamına yakını Mutlu Erkaya’nın davetlisi olarak geldiği belirtildi. Kartal’da yapılan toplantıda salonu hınca hınç dolduran Av. Mutlu Erkaya faktörü oldu…

Mutlu-Erkaya-yan

Mutlu Erkaya etkili bir konuşma yaptı!

Erkaya, Taklit aslından daha değerli oldu!

Erkaya, Demokrat Partinin bugünkü durumunun üzüntü verici olduğunu dile getirirken, “ Aslında bu partinin tabanı çok güçlü, lakin güven verici kadrolarla doğru çalışmalar yapılamadığı için bu günkü tablo bu şekildedir.  Taklit asıldan daha değerli oldu. Herkes öylesine iyi konuşuyor öylesine iyi ikna edici davranıyor ki, kimin doğru olduğunu anlamak mümkün değil. Doğru konuştuğumuzu henüz bugünden bilinmeyen yaşanmamış bir olayın varlığını Allah’ın mucizesi ile teyit etmekle mümkün. Bugün 27 Nisan ve henüz yaşanmayan bir olay 29 Nisan’da yaşanır ve o gün dünyanın bir büyük dağı beklide Himalaya’ların en yüksek yerlerindeki bir büyük kütle yerinden koparak dünyanın sallanmasına dengesinin bozulmasına sebep olursa, doğru konuştuğumuz Allah’ımızın bu mucizesi ile doğrulanmış olur.

Mutlu-Erkaya-DP-seyirci

Demokratlar partisine her zaman sahip çıkmalıdır. Bu parti bir çok devlet adamı yetiştirmiştir, bu insanlar devletin önemli makamlarında etkin görevler yapmışlardır. Bu parti ve partililer her zaman için yeni Süleyman Demirel, Tansu Çiller, Mehmet Ağar, Hüsamettin Cindoruk’lar çıkarabilir. O ruh bu parti geleneğinde tabanında her zaman vardır ve inanıyorum ki en kısa sürede kırat yeniden şaha kalkacaktır.

Mutlu-Erkaya-DP-kursu

 

Mutlu Erkaya’nın duygu yüklü konuşmasının videosunu İZLEYEBİLİRSİNİZ…

Bir dostunun anlatımıyla Mutlu Erkaya kimdir?…

Yozgat’ın Sarıkaya İlçesi’nden…

Saygın bir aileye mensup, babası Veli Erkaya 1981 yılında yılın öğretmeni seçildi…

Hakimlik yaptı bir süre daha sonra Avukat olarak mesleğine devam etme kararı aldı ve 25 yıldır Kartal’da yaşıyor…

2004 yılında DYP’den Kartal Belediye Başkan adayı oldu ve partinin oyunu 100’de bin artırarak 22 bin oy aldı…

2009’da İlçe Başkanı oldu ve tekrar Belediye Başkan adayı oldu. Seçimden sonra biraz dinleneyim diye siyasete ara verdi…

Demokrat Parti’den hiç kopmadı ve siyasi çalışmalarına devam etti. Türkiye’ye en uygun partinin Demokrat Parti olduğunu en iyi bilen olduğu için aktif siyaset yapmasa da bir vakıf gibi çalışarak on binlerin gönlünde taht kurdu…

Mutlu-Erkaya-topluluk

Son derece inançlı bir kişi Sayın Erkaya…

Siyaseten başarılı olmasına rağmen seçim kazanamamasını nasip olmadığına bağlıyor. Ve hayatta en büyük gücün sabır olduğunu en iyi bilenlerden…

Demokrat Partinin gövdesinin sağlam durduğunu ancak dallarının başka yerlerde olduğunu söylüyor…

remzi--sen-dp

Remzi Şen, Tansu Çiller, Mehmet Ağar ve Hüsamettin Cindoruk’a sitem etti!

Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıda, Demokrat Parti İstanbul eski İl Başkanı Remzi Şen, yaptığı konuşmasında parti liderliği yapmış olan Tansu Çiller, Mehmet Ağar, Hüsamettin Cindoruk ve bir çok partililere sitem dolu bir konuşma yaparak Ey Sayın Çiller, Ağar, Cindoruk sizi bu parti ve partililer belli makamlara getirdi, bugünlerde neredesiniz.  Partimizin bu günkü durumunda neden sahip çıkmıyorsunuz? Şeklinde düşüncelerini dile getirdi.

Daha sonra eski milletvekilleri ve partililer konuşmalar yaptılar.

 

 

 

 

 

 

Galeri
📆 29 Nisan 2013 Pazartesi 11:08   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR