MENÜ ☰
23 Ocak Uğur Mumcu'yu anma Yol Koşusu
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Eğitim, Flaş, Genel, Manşet, Toplum » Anafen öğretmenlerine Cambridge sertifikası
Anafen öğretmenlerine Cambridge sertifikası


Anafen okullarında eğitim veren 12 İngilizce öğretmeni, İngiltere merkezli SeltAcademy Cambridge ESOL kurumunun uzun vadeli ICELT (Hizmet İçi İngilizce Öğretmenliği) mesleki gelişim sertifika programına katılarak portfolyolarını tamamladı.

Program, öğretmenlerin İngilizce dil seviyelerini ve becerilerini geliştirmeyi temel alıyor. Öğretmenler, 2012-2013 eğitim döneminde Cambridge’in deneyimli eğitmenleri tarafından yedi defa gözlemlendi. Gözlemler eğitimlere önemli katkı sundu. Öğretmenler, ders planlaması ile ilgili duyarlı olmaları, dikkat etmeleri gereken konuları öğrendi. Sekiz yazılı ödev ile sınıf içi dil kullanımını derinlemesine tahlil etme ve öğretim teknikleriyle ilgili birikimini artırma imkanı buldu.

Öğretmenlerin kurstan yararlandığını dile getiren SeltAcademy Eğitim Koordinatörü Kristina Smith, “Öğretmenlerin derslerini çok daha iyi planladıklarını, kitaplarda yer alan materyalleri nasıl uyarlayabileceklerini artık daha rahat kavradıklarını, öğrencilerinin ise bu eğitimi gören öğretmenleri sayesinde çok daha akıcı İngilizce kullanmaya başladıklarını açıkça müşahede ediyoruz.” dedi.

Öğretmenlerin mesleki gelişiminin eğitimin verimliliğini artırma yönünde büyük önem arz ettiğini aktaran Anafen Okulları Genel Müdürü Mustafa Aydın da şunları belirtti: “Kurs, yoğun bir zaman dilimi gerektirdiğinden dolayı bizim açımızdan asıl güçlük, genel ders programı içerisinde bu programın takvimini belirleyip uygulamaya geçirebilmekti; fakat kursun bitimiyle birlikte öğretmenlerimiz müthiş bir artı elde etmiş oldu.”

Anafen okulları İngilizce Bölüm Başkanı Hasan Şenyüz program ile ilgili izlenimlerini şu sözlerle ifade etti: “ICELT’e katılan öğretmenlerin öğrendiklerini zümre toplantılarında meslektaşlarıyla paylaşmaları, kursun olumlu yöndeki katkılarını daha net görmemize imkan tanıdı. Gelecek sene müfredatımızı iyileştirmek için bu öğretmenlerimizin beceri ve birikimlerinden daha etkin istifade edeceğiz.”

Anafen okullarında İngilizce öğretmenlerine sunulan eğitimlerin 2013-2014’te de devamına dair planların görüşüldüğüne değinen Smith “Öğretmenlerin kendi İngilizcelerinin kalitesi ve İngilizce’yi ilkeli yöntemlerle öğretme becerileri, öğrencilerin gelişimini büyük oranda etkilemektedir. Gelecek nesilleri eğiten öğretmenlere yardımcı olabilmek için Anafen okullarıyla çalışmaktan büyük memnuniyet duyuyorum.” dedi.

📆 19 Haziran 2013 Çarşamba 11:53   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR