MENÜ ☰
ATOHM Fitness & Boxing
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Büyükşehir, Dikkat Çekenler, Flaş, Flaş Flaş !, Genel, Manşet, Mekanlar, Sivil Toplum, Toplum » Kartal’ın eski hükümet binası tinercilerin meskeni mi oldu!
Kartal’ın eski hükümet binası tinercilerin meskeni mi oldu!


Kartal’da eski hükümet konağı, vergi dairesi ve kamu binaları bu günlerde yol geçen hanı gibi tinercilerin meskeni haline geldi.

Uzun zaman önce yıkılması için boşaltılan binalar hala yıkılmadı. İçlerinde geceleri neler yapıldığı belli değil.

Kamu binalarında madde bağımlıları yatıp kalkıyor

Devlet kurumlarının binalarında geceleri madde bağımlıları konaklıyor. Bu kamu binaları ne zaman yıkılacak? Burası bir arka mahalle değil. Kartal’ın merkezi. İlçe merkezinde madde bağımlılarının konakladığı binalar var.

Semt sakinleri tedirgin, huzursuz!

Sabah vaktinde işine giderken tedirgin olan vatandaşların çoğunun yaptığı açıklamalarda,“Çocuklarımızın buradan geçmesini istemiyoruz, bu binalarda neler yapılıyor belli değil. Madde bağımlıları ve sarhoş adamlar sürekli buralarda geziyor. İçeride esrar çekip çekmediklerini nereden bilebiliriz. Sokak köpeklerinin barınak yeri gibi oldu. Bu hilkat garibesi binalar daha ne kadar zaman burada duracak? Can güvenliğimizden endişe duyuyoruz” şeklinde düşüncelerini aktardılar.

Tren ulaşımının durdurulması ile alt geçitlerin daha da ıssızlaştığını hava kararmaya başladıktan sonra oralarda dolaşmanın çok tehlikeli olduğunu görüyoruz. Kaç sefer yangın tehlikesi atlatan itfaiyenin zamanında müdahalesiyle büyümeden söndürülen yangınların o binalarda kalan tinerciler ve madde bağımlıları tarafından çıkarıldığı aşikar. Şimdi mevsimlerden yaz ve o çevrede oturan vatandaşlar sahile inmek için Kartal meydanına inmek için kullandığı bu yolda tedirgin oluyorlar. Yetkilileri uyarıyoruz Kartal’lılar bunu hak etmiyor ya bir an önce bu binalar yıkılsın yada güvenlik sorunu halledilsin böyle giderse orada daha vahim şeylerin yaşanacağını görmekteyiz.

Galeri
📆 05 Temmuz 2013 Cuma 15:14   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR