MENÜ ☰
Şeref Bey Döner
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Flaş, Toplum » Kartal Belediyesi pazar yeri için halk oylaması yapıyor.
Kartal Belediyesi pazar yeri için halk oylaması yapıyor.


Kartal Belediyesi, belediye hizmet binasının hizmete girdiğinde trafik akışı ve hizmetin kusursuz yapılabilmesi için Cumhuriyet Mahallesi, Çırçır Caddesi, Şerif Ali Sokak ve çevresinde pazar kurulan alanlarda düzenleme gereği duydu.

Bazı yurttaşlar yeni düzenleme ile ilgili farklı öneri ve görüşler ifade etti. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr Altınok Öz, bu konuda en doğru kararın katılımcılık ile alınacağını belirterek halk oylaması ile sorunun çözümlenmesini istedi. Uğur Mumcu Mahallesi’nde park için halk oylaması yaparak vatandaş tercihini belirleyen Kartal Belediyesi’nin bu kez pazar yeri için halk oylaması yapması yurttaşlar arasında olumlu karşılandı.
Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, konu ile ilgili “Seçim öncesinde seçim

Beyannamem de  “Halkın onay vermediği hiç bir projeye geçit vermeyeceğim’ dedim. Halkımızın düşüncesine ve isteğine bağlı kalarak hizmetler yaptık. Uğur Mumcu Mahallesi’nde yapmakta olduğumuz bir park ile ilgili tereddütler oluşunca sorunun çözümü için halka sorma kararı aldık ve halk oylaması yaptık. Halkımız yoğun bir duyarlılık gösterdi.  Ve güzel bir halk oylaması gerçekleşti. Bugüne kadar Kartal ilçesinde 170 proje uygulamaya koyduk. 30 proje de bu yıl içinde gerçekleştirmeyi hedefledik. Yaptığımız tüm çalışmalarda halkın değerlendirmesini önemsedik, görüşlerini aldık. Tereddüt olduğunda onlarla konuştuk. Sorunun geniş kitleleri ilgilendirdiği durumlarda ise halk oylamasının en doğru yol olduğunu düşünerek bu uygulamayı yapıyoruz. Pazar yerinin, yeni belediye hizmet binamız nedeni ile taşınması gerekiyor. Çünkü belediyemizin halkımıza gereği gibi hizmet verebilmesi için Cuma günü kurulan bu pazar ya başka yere taşınmalı ya kaldırılmalı veya hafta sonuna alınmalı. Her seçenekle ilgili farklı görüşler oluştu.  Görüşlerin bir noktada birleşmesi gerekiyor. Bunun içinde pazar yerinin kurulduğu Yukarı Mahalle sınırları içindeki yurttaşlarımızın kendi kararlarını kendilerinin almaları adına halk oylamasına gidiyoruz.  Halkımızın yapacağımız oylamaya katılarak gereken desteği sağlayacağına inanıyorum” dedi.
Halk oylaması ile ilgili koordinasyonu sağlayan Özel Kalem Müdürü Ömer Fethi Gürer’de oylama ile ilgili teknik detayları açıkladı. Kartal Belediyesi Ekolojik Eğitim Çadırı’nda yapılan bilgilendirme toplantısına Ömer Fethi Gürer’in yanı sıra Başkan Danışmanları Haydar Oğuz, Nizamettin Zorgül, Çevre Müdürü Dilek Mete, Basın Yayın Müdürü Enif Yavuz, Zabıta birim sorumluları ve belediye personelinden oluşan anket formu dağıtım ekibi de katıldı. Mahalle Muhtarı Ünal Özuğurlu’nun da iştirak ettiği toplantı sonrası oy pusulaları mahallede  dağıtıma başlandı. Ömer Fethi Gürer, 13.07.2013 tarihinde saat 11.00-14.00 saatleri arasında Nüfus Cüzdan ile Yukarı Mahalle Muhtarlığı önüne gelen yurttaşların anket formunu oy sandığına atarak oy kullanabileceğini, oy kullanmak için nüfus cüzdanı ile katılma zorunluluğu olduğunu da ifade etti.  Kartal Belediyesi tarafından pazar yeri için yapılacak halk oylaması için anket formları Yukarı Mahalle Muhtarlığı önünde bulunacak ve çıkan sonuç duyuru ile açıklanacak.
Tarih: 13.07.2013 Cumartesi
Saat: 11:00-14:00
Yer: Yukarı Mahalle Muhtarlığı Önü
Yukarı Mah. Dikey sok. No:9/1 Kartal

📆 11 Temmuz 2013 Perşembe 19:14   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR