MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Etkinlikler, Flaş, Kültür-Sanat » Kartal Belediyesi’nde eski Ramazan geceleri etkinlikleri başladı.
Kartal Belediyesi’nde eski Ramazan geceleri etkinlikleri başladı.


Kartal Belediyesi’nin Kartal’ın farklı meydanlarında gerçekleştirdiği eski Ramazan gecelerini yansıtan etkinlikleri başladı..

Ramazan etkinlikleri kapsamında iftar ve teravih sonrası Mehmet Ali Büklü Parkı’nda vatandaşlar Türk Sanat Müziği ve Türk Tasavvuf Müziği dinledi. Semazen gösterilerini büyük bir beğeni ile izleyen Kartallı vatandaşlar “Dünden Bugüne Şehr-i İstanbul Kumpanyası” ile de keyifli bir gece geçirdi.
Mehmet Ali Büklü parkında yapılan etkinliklere Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz de katıldı. Vatandaşlar ile bir araya gelen Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, sahneye çıkarak, “Kartallılar olarak Ramazan ayının taşıdığı değerler arasında olan erdemin, kardeşliğin, dayanışmanın tüm hayatımızı kuşatmasını tememnni ediyorum. Tüm halkımıza Ramazan ayının barış ve esenlik getirmesini diliyorum. Ramazan ayınız mübarek olsun” dedi. Ramazan etkinlikleri kapsamında çocuklarla bir araya gelen Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, onların isteklerini ve dileklerini dinleyerek çocuklarla hoşça vakit geçirdi.
Kartal’da Mehmet Ali Büklü Parkı, Yakacık Meydanı, Kartal Meydanı, Uğur Mumcu, Soğanlık, Topselvi, Cevizli ve Hürriyet Mahalleleri’nde yapılan etkinlikler ile vatandaşlar Ramazan’ın coşkusunu doyasıya yaşayacak. Kartal Belediyesi tarafından Kartal’ın meydanları ve mahallelerinde yapılacak etkinliklerde Türk Sanat Müziği, Türk Tasavvuf Müziği, Semazen gösterileri, Orta Oyunu gösterileri, Meddah, Hacivat-Karagöz gölge oyunu ve film gösterimleri yer alacak. Ayrıca Kartal’ın meydanlarında pop corn, Osmanlı macunu, pamuk şeker, Osmanlı şerbeti ile eski Ramazan geceleri yeniden yaşatılacak.

📆 12 Temmuz 2013 Cuma 09:49   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR