MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Eğitim, Flaş » Fatih koleji geleneğini bozmadı
Fatih koleji geleneğini bozmadı


FATİH KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ 25.ULUSLARARASI BİLGİSAYAR OLİMPİYATINA DA DAMGASINI VURDU…
FATİH’Lİ ÖĞRENCİLERDEN TÜRKİYE’YE BİR GÜMÜŞ BİR BRONZ MADALYA…
Ulusal ve uluslararası olimpiyatlardaki başarısı ile bilinen olimpiyatların Fatih’i Fatih Koleji bu yıl da geleneği bozmadı. Fatihli öğrenciler Avustralya da düzenlenen 25. Uluslararası Bilgisayar Olimpiyatlarına da damgasını vurdu.
Türkiye’ye bir gümüş, bir bronz madalya ile dönen öğrenciler ayrıca aldıkları madalya ile istedikleri herhangi bir devlet üniversitesinin ilgili bölümüne üniversite sınavlarına girmeden kayıt yaptırma hakkına da sahip oldular.
6-13 Temmuz tarihleri arasında Avustralya’nın Brisbane şehrinde yapılan ve 81 ülkeden 315 öğrencinin katıldığı 25. Uluslararası Bilgisayar Olimpiyatları sonuçlandı. Olimpiyatlarda Özel İstanbul Fatih Fen Lisesi öğrencilerinden Semih Basrık gümüş madalya, Alperen Yakut ise bronz madalya kazanarak önemli bir başarıya imza attılar.
Uluslararası Bilim Olimpiyatları’nda ülkemizi temsil edecek takımlar Ulusal Bilim Olimpiyatları’na katılmış ve TÜBİTAK’ın organize ettiği kamplarda başarılı olmuş öğrencilerin, çeşitli sınavlar sonucunda seçilmeleriyle oluşan olimpiyat ekibinde yer alan öğrencilerimiz Semih Basrık ve Alperen Yakut, aldıkları madalya ile istedikleri herhangi bir devlet üniversitesinin ilgili bölümüne üniversite sınavlarına girmeden kayıt olma hakkı kazanmışlardır. Ayrıca herhangi bir vakıf üniversitesine gitmek isterlerse aldıkları madalya ile orantılı olarak ek puan hakkı elde etmişlerdir. Bunun yanında üniversite eğitimleri boyunca TÜBİTAK bursiyeri olmaya hak kazanmışlardır.
Öğrenciler 14 Eylül’de de Bosna-Hersek’de düzenlenecek olan 21. Balkan Bilgisayar Olimpiyatları’nda ülkemizi temsil edecekler.

📆 17 Temmuz 2013 Çarşamba 11:34   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR