MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Politika » Anadolu Gençlik Derneği Geleneksel Sahur proğramı
Anadolu Gençlik Derneği Geleneksel Sahur proğramı


Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şubesi her yıl geleneksel olarak düzenlediği Sahur programı bu yılda geniş bir katılımla Feshane’de gerçekleşti.

Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Salih Turhan ve Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak’ın da katıldığı sahur programı Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.
Çeşitli sinevizyonlarla renklenen programın açılış konuşmasını yapan AGD İstanbul Şube Başkanı Ali Uğur Bulut, AGD’nin şuurlu ve imanlı bir neslin inşası için çalıştığını kaydetti.
İstanbul’da yaklaşık 15 bin öğrenci ile bu yıl Yaz etkinlikleri düzenlediklerini ifade eden Bulut, ‘Ulaşılamamış her gencimizin sorumluluğunu omuzlarımızda taşıyoruz. O gençlerimize Hakkı ve Sabrı tavsiye etmek, onların şuurlanmasını sağlamak amacıyla var gücümüzle çalışıyoruz.’dedi.

Tüm İzzet Ve Şeref Hakkın Yanında

Bulut’tan sonra alkış ve sloganlar eşliği,nde sahneye gelen AGD Genel Başkanı Salih Turhan ise konuşmasında Ortadoğu sorunlarına değinerek, gençliğin içine düştüğü durum hakkında bilgi verdi. İsra Suresinin 136. Ayet-i Kerimesine atıfta bulanan AGD Genel Başkanı Salih Turhan, Müslümanların inandıklarını söyledikleri değerlere her dem yeniden inanmaları gerektiğini hatırlattı. Müslümanların inanç zafiyetine düştüklerinde saygınlıklarını da yitirdiklerini belirten Turhan, “Müslümanlar, Allah’la, Efendimizle ve Kelam-ı Kadim’le olan akitlerini yenilemelidirler, her dem yeninden iman etmelidirler. Mazlumları bırakıp da zalimleri dost edinirsek izzet ve onurumuzu yitiririz. Bütün izzet ve şeref mazlumların, yoksulların, yoksunların yanında olmak, Allah’ın yanında olmaktır”  uyarısında bulundu. MISIR, BOP’un İLERİ AŞAMASI…

Önce Ahlak ve Maneviyat
Gezi Parkı’nda başlayan ve tüm ülkeye yayılan eylemleri de gündemine alan Turhan, “Yaşanılan süreç bir kez daha göstermiştir ki ırkçı emperyalizmin ipi ile kuyuya inilmez. Siyaset kuyusu ırkçı emperyalizmin ipi ile o kuyuya inenlerin kemikleri ile doludur.  Liberallerin, Bilderbergcilerin, Neo-con’ların desteğine güvenerek yola çıkılmaz’’ şeklinde konuştu. Gezi Parkı’nda ve ülke genelinde eylemlerde yer alan göstericilerin, çoğunluğu yaşları 15 ila 25 arasında değişen gençler olduğunu hatırlatan Turhan, ‘’Öteden beri vurguladığımız Önce Ahlak ve Maneviyat diyen, hakkı üstün tutan, nefis terbiyesini esas alan bir nesil yetiştirmenin önemi yaşanılan bu süreçte daha da iyi bir şekilde anlaşılmıştır. Bu gençler uzaydan gelmemiştir. On bir yıldır iktidarda olan AKP hükümetinin denetimindeki okullarda yetişmişlerdir. 2002’de 5 yaşında olan bir çocuk bugün 15’ni geçmiştir. 2002’de 15 yaşında olan bir delikanlı 25’ini geçmiştir. Mesele her öğrenciye bir tablet vererek aşılacak bir mesele değildir. Siz bu ülkenin evlatlarına elinizde imkân olduğu halde faize dayalı sömürü düzeninin nasıl işlediğini on yıllardır anlatmazsanız işte sizin ürününüz bir nesil karşınıza hiç ummadığınız taleplerle böylece çıkar’’ diyerek AGD çalışmalarının önemine vurgu yaptı.Turhan konuşmasında Avrupa Birliği’nin her türlü sapkınlığı bir insan hakkı olarak gördüğünü, kendilerinden olmayanlara karşı rahatlıkla çifte standart uyguladığını bildirdi.

Batı’nın İkiyüzlülüğünü Bir Kez Daha Ortaya Çıkmıştır

AGD Genel Başkanı Salih Turhan’ın ardından Kürsüye gelen Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak’ın gündeminde ise Batı’nın iki yüzlülüğü vardı.
AGD İstanbul Şubesi’nin düzenlediği Sahur programında konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak  ”Bu kara darbe, bu kirli müdahale, bu kanlı oyun Mısır halkına yapılmış bir ihanettir. Tarih bu ihaneti asla affetmez. Bu darbe bir ihanettir. Çünkü bu darbenin arkasında, Büyük Ortadoğu Projesi vardır. Bu darbenin arkasında; İslam ülkelerini bölüp, parçalamaya çalışan ırkçı Siyonizm ve küresel emperyalizm vardır. Bu darbenin arkasında, sömürgeci Amerikan kapitalizmi vardır. Bu darbenin arkasında, Afganistan’da, Irak’ta, Libya’da, Suriye’de yaptıklarını, şimdi de Mısır’da yapmak isteyen Haçlı güruhu vardır. Bu darbenin arkasında Filistin’e giden bütün yolları kapatarak, Gazze’de soykırıma devam etmek isteyen İsrail vardır. Öte yandan bu darbe maskeleri düşürmüştür. Her fırsatta demokrasi havarisi kesilen Batı’nın ikiyüzlülüğünü bir kez daha ortaya çıkmıştır.”dedi.
Sahur proğramına Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak,
Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Salih Turhan ve bir çok STK temsilcileri katıldı.
Sahur yemeğinin ardından Saadet Partisi Genel Başkanı Prof.Dr. Mustafa Kamalak’ın katılımcılara
kısa bir konuşma yaptı ” Mısır ve tüm İslam aleminde yaşanan bu karışıklıkların nedenlerini  ve
çözümünün Milli Görüşle olacağını belirtdi”
Feshane Haliç Kongre salonun hınca hınca dolduğu sahur proğramı ezan ve dua ile sonlandı.

📆 17 Temmuz 2013 Çarşamba 13:39   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR