MENÜ ☰
ATOHM Fitness & Boxing
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Flaş, Flaş Flaş !, Genel, Manşet, Politika, Toplum » Mustafa Kul, Kartal Belediyesi’ne CHP’den Aday Adayı!
Mustafa Kul, Kartal Belediyesi’ne CHP’den Aday Adayı!


Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mustafa Kul, Kartal Belediyesi’ni yönetmeye talip!

 

Cumhuriyet Halk Partisi, Kartal Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Kul, 24 Temmuz Çarşamba günü saat 13.00’de CHP Kartal İlçe’ye adaylık başvurusu yapıyor.

 

 Mustafa Kul kimdir

1957 yılında Erzincan’da doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Erzincan’da tamamladı. 1981 yılında Marmara Üniversitesi, Siyasal Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.

 

12 Eylül sonrasında kurulan SODEP’te Erzincan İl Yönetim Kurulu üyeliği, 1986-1987 yıllarında SHP Erzincan İl Başkanlığı görevlerinde bulundu.

 

18’inci, 19’uncu ve 20’inci dönem Erzincan Milletvekilliği, 52 Cumhuriyet Hükümetinde ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevinde bulundu.

 

Milletvekilliği döneminde; İç İşleri, KİT, Sağlık ve Sosyal İşler, Tarım, Orman Köy İşleri gibi ihtisas Komisyonlarında üye olarak, dilekçe komisyonunda ise Komisyon Başkanlığı görevinde bulundu.

 

İhtisas Komisyonlarının dışında;”Siyasi partilerin Genel Başkanlarının mal varlığının araştırılması” ve “Sivas Olaylarının araştırılması” komisyonunda Komisyon Başkanlığı, “Kamu İhalelerinin araştırılması” ve “POAŞ boru hatlarının araştırılması” komisyonlarında ise Komisyon Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

 

Uzun süregerek SHP’de, gerekse CHP’de parti meclis üyeliği, MYK üyeliğive Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

 

Siyasi kariyerinin dışında hobileri arasında yer alan; sözü, müziği kendisine ait ve birçok sanatçı tarafından da seslendirilen çok sayıda eserleri bulunmaktadır.

 

Mustafa Kul, evli ve 2 çocuk babasıdır.

📆 23 Temmuz 2013 Salı 15:05   ·   💬 4 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR