MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Flaş, Genel, Mahalleler, Manşet, Politika, Toplum » Muhtarlardan Mustafa Kul’a sert tepki!

Muhtarlardan Mustafa Kul’a sert tepki!Kartal Belediye Başkanlığına CHP’den aday adaylık başvurusu yaparak seçim çalışmaları yürüten eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlarından Mustafa Kul, geçtiğimiz günlerde muhtarlarla ilgili yaptığı bir açıklamaya Kartal mahalle muhtarları tepki gösterdiler.

 

Gazetemizi arayarak düşüncelerini dile getiren muhtarlar, ayrıca 26 Eylül 2013 tarihinde yapılacak muhtarlar toplantısında da bu konuyu gündeme getirerek topluca açıklama yapmayı düşündüklerinin dile getirdiler.

 

Koç, Sayın Kul, Muhtarları töhmet altında bırakmıştır

Çavuşoğlu Mahalle Muhtarı Arif Koç, “Bakanlık yapmış olan bir insan böyle bir açıklamayı nasıl yapar anlayabilmiş değilim. Sayın Mustafa Kul Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminin Nüfus İdaresi Müdürlüğü tarafından merkezi sisteme bağlı yürüdüğünü bilmiyor mu acaba?  Muhtarların kayıt sisteminin tamamen nüfus idaresine bağlı olduğunu hatırlatmak lazım sayın adaya. Bazı hanelerde 20 – 26 kişinin yaşadığını dile getiren Sayın Kul bu iddiasını ispatlamak zorundadır. Yani böyle bir iddiayı ortaya atan ispatını da yapacak, aksi takdirde tüm muhtar arkadaşları töhmet altında bırakan bir açıklama yapmıştır. Aksi takdirde bu iş hukuki boyutlarda devam edecektir, sonucuna katlanır.

 

 

Aslan, Sayın Kul Muhtarları suçlayıp durmayın!

Petrol İş Mahalle Muhtarı Cevdet Aslan, “ Sayın KUL bu ülkede bakanlık yapmış kişisiniz muhtarları suçlayıp durmayın, önce siz mevzuat ı okuyun ondan sonra muhtarları suçlayıp suçlamayacağınız ortaya çıkar. Nakil işlemlerini nüfus müdürlüklerinin yaptığını da hatırlatayım. Seçmen listeleri güncellenmeden nasıl eski kayıt üzerinden konuşuyorsunuz onu da anlamış değilim.

 

Eker, muhtarlar üzerinden siyaset yapmak ne kadar doğru?

Uğur Mumcu Mahalle Muhtarı Soner Eker, Mustafa Kul’un muhtarlarla ilgili sarfettiği sözlere tepki göstererek, “ kartal Belediye Başkanlığına talip olan Sayın Mustafa Kul, nedense her konuşmasında muhtarlarla ilgili incitici sözler sarfediyor. Geçen gün bir konuşmasında,  “Muhtar seçimlerine müdahil olacağız. Hemen hemen Kartal’ın her mahallesinde sosyal demokratlar muhtar adayı olsa bu 20 mahallenin muhtarlıklarını kazanırız. Geçen dönemde ben burada seçim çalışmalarına katılmıştım. Her mahalleden bizim partimizin üyesi olan arkadaşlarımızdan 8-9 tane aday adayı çıkıyor. Götürüp kendi ellerimizle mahalleleri AKPlilere, MHPlilere teslim ediyoruz. Burada ben belediye başkan aday adayı olarak muhtarlık seçimlerine müdahale edeceğim” diyerek de muhtarları halkın değil de, sanki bir siyasi partinin muhtarı gibi göstermek doğru değil” dedi.

 

 

Mustafa Kul, muhtarlar tarafından tepki toplayan konuşmasında şu ifadeler de bulunmuştu;

Mustafa Kul, “Duyduğumuz bildiğimiz kadarıyla, AKP Kartal’ı yeniden alabilmek için başka ilçelerden Sultanbeyli’den, Ümraniye’den buraya adam taşıyor. Yakında muhtar arkadaşlarımızla bir toplantı düzenleyeceğim.

Muhtarlar da bunun hesabını vermelidir!

Muhtar arkadaşlarımıza da söyleyeceğim. Seçmen listeleri elimizde var. Ev ev kontrol edeceğiz. Tespit ettiğimiz bir evde 26 tane seçmen var. O evi de gidip ziyaret edeceğim Bu evde 26 kişi nasıl kalıyor, nasıl yatıyorlar onu görmek isteyeceğim. O 26 kişiye oraya kim yüklemiş bunlar nereden gelmiş, orada nasıl seçmen olmuş, bunların hepsini tek tek kontrol etmemiz lazım. Bunu yapan muhtar’da bunun mutlaka  hesabını verecek. Oradan getirip o evde 26 tane adamı gösteren muhtar da bunun hesabını verecek. Üyelerimiz arasında tespitlerimize göre 350 kadar Avukatımız var, bu arkadaşlarımıza görev düşecek. Bu yapılanlarla ilgili suç duyurusunda bulunacağız. Hepsi bir davayı alıp takip edecekler, o taşınan seçmenleri mutlaka iptal ettirmemiz lazım, o işi yapan muhtarlar da bunun hesabını vermesi lazım” demişti.

📆 25 Eylül 2013 Çarşamba 17:27   ·   💬 3 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR