MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Flaş, Genel, Manşet, Toplum » Kartal Belediyesinin başarılı Zabıta Müdürü, Atilla İlgün!
Kartal Belediyesinin başarılı Zabıta Müdürü, Atilla İlgün!


 

Kartal Belediyesinin hizmet birimleri içinde başarısıyla takdir toplayan Zabıta Müdürlüğü, hem hizmetlerini yürütürken, aynı zamanda daha iyi hizmet sunabilmek için personel eğitimlerini de aksatmadan sürdürüyor.

Zabıta hizmetleri halka hizmet noktasında halkla hem karşı karşıya gelebiliyor hemde hizmet edebiliyor.

 

Teşkilatının gurur kaynağı Dadaş! Atilla İlgün!

Kartal Belediyesi bu birimin başına Erzurum’lu Atilla İlgün’ü getirdikten sonra zabıta hizmetlerinde, disiplin ve başarı grafiği sürekli yükselen bir birim olarak dikkat çekti. En önemli şey rüşvet konusunda hiç taviz vermeden görevini sürdürmenin gayretini verdiler.

atilla--ilgun--zabita--kart

Başarılı Müdür Atilla İlgün başarının tek başına olmadığını dile getirirken; “ Bizler Kartal Belediyesi Zabıta Müdürlüğü olarak önce ekip çalışmasının  gerçek başarı olduğu bilinciyle hareket ediyoruz. Belediye Başkanımızın bize olan güveni ve desteği neticesinde, bizlerin de görev ve sorumluluklarımızı daha bir şevkle yapmak zorunda olduğumuz inancıyla Kartal’da huzurlu bir ortam için var gücümüzle çalışıyoruz. Kanunlar çerçevesinde görev sorumluluğumuzu yerine getirmeye çalışıyoruz. Zabıta sadece kanunsuz,  kuralsız işlere müdahale eden bir kolluk kuvveti olarak görülmemeli. Yardıma ihtiyacı olanlara yardımcı olmak, yerine göre Zabıta Teşkilatımızın Kuruluş Yıl dönümünde olduğu gibi halkımıza hem karanfil dağıtarak halkla iç içe huzurlu bir Kartal için çalışan bir ekibiz.

Personel olarak görev bilincini artırmak ve halka daha iyi hizmeti verebilmek için sürekli iyileştirme eğitimleri, seminerlere katılmaktayız” dedi.

 

Hem görevini yapıyor bir yandan da tahsilini aksatmıyor!

Zabıta Müdürü Atilla İlgün, hem görevini yapıyor bir yandan da tahsilini aksatmıyor. Başarılı Müdür aynı zamanda ikinci üniversiteyi okuyor. Şuan İşletme Fakültesi 4. sınıfta eğitim görerek tahsil hayatını da geliştiriyor.

 

Zabıta Teşkilatı’nın 187. Kuruluş Yıldönümünde Kartal’da halka karanfil dağıttılar

Zabıta Teşkilatı’nın kuruluşunun 187. yılını kutlayan Kartal Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, ilçe merkezinde bulunan esnaf, hastane, kamu kurumları ve Kartallı vatandaşlara karanfil dağıttı.

Her yıl 4 – 11 Eylül tarihleri arasında kutlanan Zabıta Haftası nedeniyle Kartal Belediyesi Zabıtası da çeşitli etkinlikler düzenledi. Zabıta haftası dolayısıyla Kartal Belediyesi Zabıta Müdürü Atilla İlgün ve Zabıta ekipleri, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ü makamında ziyaret etti.

Zabıta çalışanları daha sonra Kartal Belediyesi’nin Büyükada Sosyal Tesisleri’nde düzenlediği akşam yemeğinde bir araya geldi.

ZABITA_MUDURLUGU_TOPLU_CEKI

“İstanbul’un ve Türkiye’nin En Şanslı Belediye Başkanıyım”

Zabıta Haftasını kutlama gecesinde Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, zabıta personellerine hitaben bir konuşama yaptı. Başkan Altınok Öz, konuşmasında, İstanbul’un ve Türkiye’nin en şanslı belediye başkanı olduğunu söyledi. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, “İstanbul’un ve Türkiye’nin en şanslı belediye başkanı benim. Çünkü gurur duyduğum zabıtalarım var. Ne kadar kendinizle övünseniz azdır. Sizler çok güzel işler yaptınız. Benden yana sizlere hakkım helal olsun.

Zabıta-kadrosu

“ Önce Kendime Sonra da Adam Gibi Adamlara Güvendim“

 

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, konuşmasında, önce kendine güvendiğini sonra da adam gibi adamlara güvendiğini belirterek “Ben, Kartal Belediye Başkanlığına talip olurken ‘Hükümetin ve Büyükşehir’in yardımını alırız’ diye yola çıkmadım.  Ben önce kendime güvendim, sonra adam gibi adamlara güvendim. Sizlere güvendim. Herkese bunu söylemiyorum.  Zabıta bunları hakettiği için söylüyorum. Göreve başlar başlamaz Zabıta Müdürünü atadığımda Meclis salonunda bir toplantı yapılmış. İçimizde var olanlar bunu iyi bilirler. ‘Niye bir lise mezunu müdür oldu?’ diye sorgulamayın. ‘Niye üniversite mezunu olarak müdür olamadık?’ diye kendinizi sorgulayın. Geçmiş dönemde düşüncemin ve kararımın doğru olduğunu gördüm. İnsanların eğitim alması artı değerdir. Ama önce adam olacak. Görevine sadık olacak, görevini yapacak, ekmek yediği tekneye ihanet etmeyecek. Ülkenin koşullarını göz önüne alıp menfaat sağlayacak tavır ve davranışlar sergilemeyecek. Kul hakkı yemeyecek” dedi.

 

Kul Hakkı Yemeye Kimsenin Hakkı Yoktur”

 

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, konuşmasında, Müslüman bir ülkenin sünnet politikasının bulunmadığını, kimsenin kul hakkı yemeye hakkı olmadığını vurguladı. Başkan Op. Dr Altınok Öz, “Müslüman bir ülkede yaşıyoruz.  Ancak bir sünnet politikası yok. Müslüman bir ülkeyiz, kul hakkı yemekte dünyanın en ön sıralarındayız. Ben söylemiyorum. Birleşmiş Milletler ve Avrupa Birliği’nin yayınları söylüyor. Rüşvette en önde gelen ülkelerdeniz. Rüşvet nedir? Kul hakkı yemektir. Kul hakkı diye kimse farklı kılıflarla rüşvet yemesin” dedi.

 

“Kartal Zabıtasıyla Gurur Duyuyorum”

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, konuşmasının sonunda, Kartal Zabıta ekibiyle gurur duyduğunu söyledi. Başkan Altınok Öz, “Unutmayın ki arkanızda biz olacağız, müdürleriniz ve idareciler olacak.  Ben bugün, rüşvetten arınmış, görev ve sorumluluk duyguları içinde yürüyen Kartal Zabıtası’yla gurur duyuyorsam, bunu hakettiğiniz içindir. Arkanızda hep olacağım” dedi.

📆 02 Ekim 2013 Çarşamba 12:46   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR