MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Flaş, Sağlık, Toplum » Kartal Belediyesi Sağlık Hizmetinde Hastanın Yanında
Kartal Belediyesi Sağlık Hizmetinde Hastanın Yanında


 

Dört Yılda 8 Bin Hastaya Hasta Nakil Hizmeti Verildi

 Sağlık konusundaki duyarlılığını ve hassasiyetini her fırsatta dile getiren Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, hastalık dönemlerinde de vatandaşlara yardım elini uzatmaya devam edeceklerini ve bu konuda yapılan tüm çalışmaları destekleyeceklerini belirtiyor.

Bu kapsamda da Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Hastaların nakil işlemini ücretsiz olarak gerçekleştiren Kartal Belediyesi, dört yılda yaklaşık 8 bin hastaya, hasta nakil hizmeti verdi. Vatandaşlara yönelik çalışmalarını halen sürdüren Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü 2009 yılında alınan ikinci bir ambulans ile daha çok hastaya ulaşarak hizmet vermeye devam ediyor. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde Kartal’da bulunan hasta bir vatandaşa da hasta nakil hizmeti verildi. Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı profesyonel sağlık ekibi, Kartal Belediye Başkan Yardımcısı  Ali Apaydın, CHP meclis üyesi Kemal Berk ve Leylifer Yıldırım’ın ile birlikte hastaya gereken hasta nakil hizmeti konusunda yardımcı oldu. Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Ali Apaydın, hasta ve yakınlarına “geçmiş olsun” dileklerinde bulundu.

Sistem nasıl işliyor?

Hastalar randevu gününden önce Kartal Belediyesi Alo Ambulans hattı  0216 586 99 99 numaralı telefonu arayarak müracaat ediyor. Sonrasında hasta muayene günü Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı profesyonel sağlık ekibi tarafından evinden alınarak hastaneye götürülüyor. Tedavisi yapılan hasta yeniden aynı sağlık ekibi tarafından evine getiriliyor.

 

 

 

 

 

Etiketler: , ,
📆 04 Ekim 2013 Cuma 09:33   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR