MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Eğitim, Flaş, Gençlik, Toplum » Ahmet Şimşek Koleji Öğrencileri Mental Aritmetik Programı Uygulamasıyla başarıya giden yolda bir adım öndeler!…
Ahmet Şimşek Koleji Öğrencileri Mental Aritmetik Programı Uygulamasıyla başarıya giden yolda bir adım öndeler!…


       Ahmet Şimşek Koleji öğrencileri 2013-2014 eğitim ve öğretim yılında “Mental Aritmetik Kulübü”nü de bünyesine dahil ediyor. Mental Aritmetik Programımız 1.,2.,3. ve 4. sınıflara yöneliktir. Eğitim, okul derslerimizin programına göre planlanıp hafta içi yapılmaktadır.

Bilindiği gibi insan beyni sağ ve sol lob olarak ikiye ayrılır. Bir çok test sonucunda,beynin sol lobunun; konuşma, matematiksel işlemler, diziler, sayılar ve analiz gibi konularda çok üstün olduğu , mantıklı ve doğrusal çalıştığı tespit edilmiştir. Yine beynin sağ lobunda; ritim, hayal kurma, renkler, boyut, müzik gibi fonksiyonların yapıldığı ortaya konmaktadır. Bu bilgilerin ışığında, günümüz başarılı insanı, beynin her iki yarısını da dengeli bir şekilde kullanabilen ve gerektiğinde birinden, diğerine kolaylıkla geçebilen insan olarak değerlendiriliyor.

Amaç; çocuklarımızın düzenli derse katılımları ve disiplinli çalışmaları sonucunda konsantırasyon ve dikkat sorununu ortadan kaldırmak ve okul derslerindeki başarılarını en üst seviyeye çıkarmaktır.

Mental Aritmetik Kulübündeki uygulama programımız ;İlk olarak  çocuklarımıza (P.A.S.)Parmak Aritmetik Sistemi’nin, Mental Aritmetik Abaküs Sistemi ile olan uyumunun öğretilerek,beyinde çoklu bağlar oluşmasının sağlanmasıdır.Mental Aritmetik Programı’nın ikinci bölümünde ; abaküs ile toplama ve çıkarma işlemleri yapılmaktadır.Son olarak ta;

Hafıza teknikleri kullanılarak ekran karşısında uygulaması yapılmaktadır.

📆 11 Ekim 2013 Cuma 09:26   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR