MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Manşet, Toplum » Bayramda Trafik sorununa en akılcı çözüm…Motosiklet
Bayramda Trafik sorununa en akılcı çözüm…Motosiklet


Türkiye’de motosiklet kullanımı geçen yıla oranla %13 arttı
Bayramda trafik sorununa en akılcı çözüm; motosiklet
Türkiye’de trafik problemi hızla artarken, trafiğin en akılcı çözümü olan motosiklet kullanımı da artıyor. Özellikle Bayram tatillerinde yoğunlaşan trafik büyük bir sorun haline geliyor. Bayram tatilinde de trafikte geçirilen uzun saatler yüzünden stres olmak istemiyorsanız siz de kendinize uygun bir motosiklet seçebilirsiniz. Avrupa’nın birinci, dünyanın 4. en büyük motosiklet üreticisi olan Piaggio & C.S.p.a’nın Türkiye genel distribütörlüğünü yapan Ferco Motor, scooter’dan touring’e her boyut ve güçteki ürün portföyüyle aradığınızı bulmak için doğru adreslerden biri.
Türkiye’de şehirleşme oranının artmasıyla birlikte, trafik sorunu artık dayanılmaz bir hal almaya başladı. Buna karşın trafiğe karşı en akılcı çözüm olan motosiklet kullanım oranı her geçen gün artıyor. İstatistik Kurumu Motorlu Kara Taşıtları hakkında yaptığı Temmuz 2013 raporuna göre, Temmuz ayında trafiğe kaydı yapılan taşıtların %20’sini motosikletler oluşturuyor. Bu rakam geçen yılın Temmuz ayına göre %13 oranında artış olduğunu gösteriyor. Vespa, Piaggio, Gilera, Aprilia, Moto Guzzi ve Derbi markalarının Türkiye distribütörü Ferco Motor da satış sonrası hizmetleriyle de motosiklet kültürünü yaymaya katkıda bulunuyor.
Avrupa’nın trafiği en sıkışık ikinci kenti olan İstanbul’da faaliyet gösteren Vespa Akademi, profesyonel eğitmenlerden oluşan geniş kadrosu ile motosiklet kullanmaya yeni başlayacak olanlara temel eğitim, uzun yıllar motor kullanmış olup becerisini ve sürüş tekniğini geliştirmek isteyenlere güvenli sürüş ve yol eğitimleri veriliyor. Vespa Akademi’ye bilhassa yaz aylarında ilgi artıyor. Motosiklet kullanımının özellikle yaz aylarında arttığı TÜİK raporlarında da görülüyor. Raporda, Temmuz ayında Haziran ayına göre % 84,4 daha fazla motosikletin trafiğe kaydı yapıldığı belirtiliyor.

📆 12 Ekim 2013 Cumartesi 12:32   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR