MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Flaş, Kültür-Sanat, Toplum » Ebru Sanatı İlk Kez Kartal’da Tuvale Taşındı
Ebru Sanatı İlk Kez Kartal’da Tuvale Taşındı


 

Ebru sanatını ilk kez tuvale taşıyan ressam Harika Menteş’in “Metafor” isimli sergisi Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluştu.

 

Serginin açılışına Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün yanısıra Başkan Yardımcıları Ali Apaydın, Turgut Mermertaş, Ergun Öztaner, Kartansaş Genel Müdürü Düzgün Çapar, Özel Kalem Müdürü Ömer Fethi Gürer, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Adem Uçar, Strateji Müdürü Deniz Karacan, İnsan Kaynakları Müdürü Aydın Sezen ve vatandaşlar katıldı.

HARIKA-MENTES-Ebru-sanati

17 yıldır resim yapan ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak çalışmalarda bulunan Menteş’in sergisine adını veren ve Gezi Parkı Direnişinin resmedildiği “Metafor” isimli tablo başta olmak üzere tüm eserler konuklardan büyük ilgi gördü.

 

İlk kez tuval üzerinde ebru sanatını uygulayan ve ebru sanatını akrilik çalışmayla birleştiren Menteş, sergide yer alan eserlerin, 6 aylık bir çalışmanın ürünü olduğunu söyledi. Amacının, resimde farklı teknikler kullanarak Kartallı sanatseverlere değişik bir bakış açısı sunmak olduğunu belirten Menteş, sanata ve sanatçıya verdiği destek nedeniyle Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e teşekkür etti.

 

Harika Menteş’in “Metafo” adlı resim sergisi, 28 Ekim 2013’e kadar Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde görülebilir.

Galeri
Etiketler: , ,
📆 23 Ekim 2013 Çarşamba 17:43   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR