MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Flaş, Kültür-Sanat, Magazin, Toplum » “Türk Filmi Aşkları” Kartallıları Büyüledi
“Türk Filmi Aşkları” Kartallıları Büyüledi


 

Başarılı yorumcu ve opera sanatçısı Hakan Aysev ve usta gazeteci Ümit Zileli’nin hazırlayıp sundukları “Öykülerle Türk Filmi Aşkları” adlı müzikal gösteri, Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde sahnelendi.

 

Gösteriye Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, eşi Feray Öz, Başkan Yardımcısı Fügen Mavi, Başkan Yardımcısı Gülseren Böyüktaş, Kartal Cem Evi Başkanı İsmail Saçlı, Karyapsan Üretim Müdürü Tuncay Pulcu, Kar Ekmek Ltd. Şti. Müdürü Yusuf İnanır, Kartursaş Genel Müdürü Gürsel İnce, Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Adem Uçar ve Kartal CHP Kadın Kolları Başkanı Gülçin Zaza Koştu ile üyeler katıldı.

 

“Türk Filmi Aşkları’’ adlı gösteride geçmişten günümüze Türk filmlerine konu olmuş birçok aşk şarkısının hikayesi, Ümit Zileli tarafından dönemin önemli olaylarından derleme yaparak anlatıldı ve daha sonra Hakan Aysev tarafından seslendirildi. Gecede, Türk Filmlerinden esinlenerek hazırlanan “Beklenen Şarkı”, “Senede Bir Gün”, “İzmir’in Kavakları”, ”Sevemez Kimse Seni”, “Artık Sevmeyeceğim”, “Buruk Acı”, “Son Mektup”, “Sensiz Bensiz”, “Seven Ne Yapmaz” ve ”Arkadaş” gibi birçok şarkı yeniden hayat buldu.

Şarkıların öyküleri anlatılırken bir yandan da barkovizyonda her filmin unutulmaz sahneleri yer aldı. Kartallılara unutulmaz bir nostalji yaşatan gösteri, izleyenlerden bol alkış aldı.

 

TURK-FILMI-ASKLARI-(1)

Gecenin süprizi ise Ümit Zileli’nin konser gününe denk gelen doğum günüydü. Hakan Aysev’in hazırladığı sürprizle Ümit Zileli’nin doğum günü sahnede pastayla kutlandı. Sahnede kızıyla birlikte mumları söndüren Ümit Zileli daha sonra kızıyla dans etti. Gecenin bir diğer bir sürprizi ise Kartallı Ressam Murat Havan’dan geldi. Havan, çizdiği kartal resmini, doğum günü olan Ümit Zileli’ye hediye etti.

 

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, sanatçılara plaket ve kendi adlarına dikilecek ağaçların sertifikalarını takdim ederek sahneledikleri gösteri için teşekkür etti.

Galeri
Etiketler: , ,
📆 30 Ekim 2013 Çarşamba 12:09   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR