MENÜ ☰
ATOHM Fitness & Boxing
Kartal Gazetesi » Belediye, Flaş, Pendik, Sağlık, Toplum » Pendik’te Hasta Bakım Kursları Başladı
Pendik’te Hasta Bakım Kursları Başladı


Pendik Ö. Nasibe Eryetiş Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ile Pendik Halk Eğitim Merkezi ve Pendik Belediyesi işbirliği ile açılan Hasta ve Yaşlı Refakat kursu 14 Aralık cumartesi günü başladı.

 

Hasta Bakım Kursuna 51 kişi başvurdu. Genellikle Lise mezunları ile Üniversite mezunlarının ilgi gösterdiği kursa yoğun müracaat oldu.

 

Eryetiş Eğitim Kurumları Genel Eğitim Koordinatörü Zeki KAYHAN, işsiz gençlerimizin Hayat Boyu Öğrenme kapsamında meslek edinmeleri ve alacakları eğitim sertifikası ile iş edinebileceklerini söyledi. Zeki KAYHAN bu sertifika ile Rehabilitasyon merkezlerinde, Bakımevlerinde, Hastanelerde, Fizik Tedavi Merkezlerinde, Psikiyatri Kliniklerinde, Diyaliz Merkezlerinde, Huzurevlerinde, Özel Eğitim Merkezlerinde, Evde Bakım Hizmetlerinde, Yaşlı bakım Merkezlerinde işe girme imkânı var. İŞKUR en çok vasıflı meslek elemanı arıyor. Biz Ö. Nasibe Eryetiş Anadolu Sağlık Meslek Lisesi olarak sosyal sorumluluk projesi kapsamında topluma destek vermek adına meslek kursları düzenliyoruz. Buradaki amaç meslek edinmek isteyen lise mezunu gençlerimizin meslek öğretmenleri ve istihdama yönelik kurslarla bu gençlerimizin iş sahibi olmalarını sağlamak.

 

Ö. Nasibe Eryetiş Anadolu Sağlık Meslek Lisesi müdürü Celal GEMALMAZ ise hasta bakımı kursunun 560 saat süreceğini, sonucunda Halk Eğitim Merkezi onaylı SERTİFİKA verileceğini, derslerin Sağlık Eğitim Fakültesi mezunu meslek dersleri öğretmenlerince verildiğini ve iki ayrı laboratuvarda uygulama yapıldığını belirtti.

 

Günümüzde Hasta Yaşlı Bakımının öneminin arttığı sağlık meslek kurslarının daha da önem arz etiği özellikle iş arayan gençlerimizin bu tür kurslara katılarak iş edinebileceklerinden hareketle Ö. Nasibe Eryetiş Anadolu Sağlık Meslek Lisesine müracaat etmeleri istendi.

 

Etiketler: , , ,
📆 16 Aralık 2013 Pazartesi 13:01   ·   💬 1 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR