MENÜ ☰
.
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Büyükşehir, Flaş, Kültür-Sanat, Toplum » “Tarım ve insan” fotoğraf yarışmasının birincileri belli oldu

“Tarım ve insan” fotoğraf yarışmasının birincileri belli oldu 

 

Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı ile Denizbank tarafından ortaklaşa düzenlenen 5. Uluslararası “Tarım ve İnsan” Fotoğraf yarışması sonuçlandı. Tarımın önemi konusunda toplumsal ve bireysel duyarlılığı artırmak amacıyla geleneksel hale getirilen yarışmanın ödülleri, Deniz Akademi İstanbul’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

 

fotograf-yarısması

 

Tarım, hayvancılık, toprak, su, gıda ve gıda ürünlerinin korunması ile; çiftçi, köylü ve köy yaşamı konularının işlendiği 6 kategoride düzenlenen yarışmaya toplam 769 kişi katılmıştı. Bu kişiler arasında dereceye giren 15 eser sahibine toplam 20 bin TL tutarında ödül verildi. Yarışmada; “Genel” kategorisinde Alaatin Kandaoğlu ile Seyit Konyalı, “Toprak” kategorisinde Aynur Yıldırım ile Enver Pekşen, “Çiftçi ve Üretici” kategorisinde Mahmut Orhan Alkaya ile Sadi Altun, “Öğrenci” kategorisinde Fatih Karaoğlu ile Fırat Kıztanrı, “Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı çalışanı” kategorisinde Alaettin Çetin ve Semiha Turan, “Denizbank çalışanı” kategorisinde ise Şerife Cengiz birinci oldu.

 

 

Birincilere ödül ve plaketleri, Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanı Halil İbrahim Gül, İstabul Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kasım Piral, Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş ile oyuncu ve sunucu Beyazıt Öztürk verdi.

 

 

Ödül töreninde bir konuşma yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Daire Başkanı Halil İbrahim Gül, kendisinin de jüride görev almasından büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Bu tür yarışmaların insanları tarıma daha duyarlı hale getireceğini vurgulayan Gül, “Çok ince detaylı bir çalışma oldu. Mümkün olduğu kadar çok resim almaya çalıştık. Önümüzdeki yıllarda bunu daha da yaygınlaştırmak istiyoruz. Şimdiden daha çok katılımcı olmasını temenni ediyor, dereceye girenleri kutluyorum” dedi.

 

 

Galeri
📆 16 Aralık 2013 Pazartesi 12:55   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR