MENÜ ☰
ATOHM Fitness & Boxing
Kartal Gazetesi » Ekonomi, Manşet, Toplum » Dünyanın En Büyük Danışmanlık Şirketi Türkiye’yi Seçti
Dünyanın En Büyük Danışmanlık Şirketi Türkiye’yi Seçti


 Birleşik Krallığın önde gelen hükümet danışmanlık kuruluşlarından olan Pera Consulting firmasının bağlı şirketi Pera EEMEA, İstanbul’daki özel bölge merkezinin resmi açılışını yaptı.
Konuyla ilgili açıklama yapan Pera EEMEA Başkanı Colin Moody, Türkiye’yi bölge merkezi olarak seçmekle çok iyi bir iş başardıklarının altını çizerek, “Türkler, öğrenme arzusunun yanı sıra uyumlu olma ve güçlü kişisel yeteneklere sahipler” dedi. Proje danışmanlıklarının bir çok alanda yapacaklarını belirten Moody, “Türkiye’deki bölge merkezimizi açıyor olduğumuz için çok memnunuz. Bu ülkeyi seçmemizin başlıca nedenleri, konumu ve tarihi ticaret bağlantılarıdır; ancak en önemli nedenimiz insanlarının enerjisi ve yetenekleri.Türklerle ortak olarak çalıştığımız üç başarılı yıldan sonra ofisimizi açıyoruz, burada olmaktan çok mutluyuz.
Türkler öğrenme arzusuna, uyumlu olma yeteneğine ve güçlü kişisel özelliklere sahip. Bu yeteneklerin programlarımız ve desteğimizle birlikte Türkiye için sürdürülebilir ve kapsamlı bir ekonomik büyüme sağlayacağına inanıyorum.” dedi.
Pera EEMEA Yönetici Direktörü olan Okan Kara konuyla ilgili açıklamasında, “Büyüme ivmesinin kanıtlanmış programlarının yerine getirilmesinde Pera’nın mükemmel rekoru Türkiye’nin ekonomisine önemli bir katkıda bulunacaktır. 2023 itibariyle Türkiye Cumhuriyeti yüzüncü yılında, hükümetin ekonomik hedefleri doğrultusunda bizlere göre 10. en büyük küresel ekonomi olacaktır. Ayrıca bizler kesinlikle Türkiye’nin bu potansiyele ulaşacağına inanmaktayız” İfadelerini kullandı.
Kara, sözlerine şöyle devam etti; “Pera EEMEA’nın, hükümet, onun kurumları ve işletmeleri için değerli bir stratejik ortak olacağından eminim. Bizler ardımızda deneyimli yetmiş yıl bıraktık. İngiltere’de bizler önemli oranda başarıyla birlikte, ülkedeki en büyük iki ticari destek programını sunmaktayız. Zaman ve yine programlarımız, sıklıkla 20’ye 1’i aşan bir ROI (yatırım getirisiyle) ile dünya çapında gelişme sağlamıştır. Türkiye’nin dönüşümünün güçlü bir parçası olacağımızı biliyorum”İ
STANBUL (İHA)

📆 24 Aralık 2013 Salı 09:49   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR