MENÜ ☰
ATOHM Fitness & Boxing
Kartal Gazetesi » Manşet, Sağlık, Toplum » Türk Doktor Sayesinde Yeniden Görmeye Başladı
Türk Doktor Sayesinde Yeniden Görmeye Başladı


Bir kavgada gözünü kaybeden Azerbaycanlı Aflatun Tagiyev’e ışık Türkiye’de doğdu. Gözü patladığı için her yerden “Umut Yok Cevabı” alan Tagiyev, Türk doktor Prof. Dr. Halil Bahçecioğlu’nun başarılı müdahalesi ile tekrar görmeye başladı.
Azeybaycan’da yaşayan ve inşaat işçisi olan 54 yaşındaki Aflatun Tagiyev geçtiğimiz Ekim ayında bir kavgaya karıştı. O gün hayatının karardığını ifade eden Tagiyev, ”26 Ekim günüydü, gece yarısına kadar çalıştım ve çok geç saatte evimin yolunu tuttum. Yolda komşumla karşılaştım, çok alkollüydü ve bir anda küfür ederek bana saldırdı. Aramızda çıkan arbedede elinde sakladığı kontak anahtarını gözüme sapladı” dedi.
Çıkan kavgada gözü patlayan Aflatun Tagiyev, ”Bundan sonra hastaneye kaldırıldım. Zarife Aliyeva hastanesinde gözümü diktiler. Gözüm tamamen kapandı ve 11 gün hastanede yattım. Sonuç olarak da bana ‘Bir daha göremeyeceksin.’ Dediler. Raporlarımı bir dostum aracılığıyla İsrail’e gönderdim ama oradan da ‘Hiç gelmenize gerek yok’ yanıtı aldım” dedi.
Azerbaycan’da internette araştırma yaparken Televizyonda Türk Doktor Prof. Dr. Halil Bahçecioğlu’nun, Bakü’de bir hastaneye hasta görmeye geleceğini öğrendiğini ifade eden Aflatun Tagiyev,” 15 Kasım tarihinde Dr. Halil Bahçecioğlu’na muayene oldum. Bahçecioğlu bana Türkiye’de beni ameliyat edebileceğini ancak çok ümitli olmamam gerektiğini söyledi. Fakat buna rağmen 17 Kasımda Türkiye’ye geldim” şeklinde konuştu.
Hastanın durumu ile ilgili bilgi veren Göz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Halil Bahçecioğlu, ”18 Kasım tarihinde gözün en zor ameliyatı olan Vitrektomi ameliyatına aldım Aflatun Tagiyev’i. Göremeyecek olan göz yerinde kalsın diye yaptığımız ameliyatla gözünü kurtardık. Bu kadar iyi görmesini ben de beklemiyordum. Alınacak olan göz şu anda yüzde 50’nin üzerinde görüyor” dedi.

 

İSTANBUL (İHA)

 

📆 31 Aralık 2013 Salı 11:23   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR