MENÜ ☰
Ramazan Ayı
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Belediye, Eğitim, Manşet, Toplum » En Minik Sürücülerden Ustalara Örnek Davranış

En Minik Sürücülerden Ustalara Örnek Davranış
Sultangazi Belediyesi hizmete açtığı Uygulamalı Trafik Eğitim Parkı’nda öğrencilere trafik konusunda eğitim vermeye devam ediyor. Minik sürücüler, küçük yaşta iyi eğitim almak için canla başla çalışıyor. Trafik kurallarının teorik ve uygulamalı olarak öğretildiği eğitim parkında, öğrenciler eğlenerek öğrenmenin keyfine yaşıyor.
Öğrencileri trafik konusunda bilinçlendiren ve merak ettikleri konulara cevap veren bir mekan olma özelliği taşıyan Uygulamalı Trafik Eğitim Parkı kış aylarında da okullardan büyük ilgi görüyor. Sultangazili öğrenciler her hafta Çarşamba günleri gruplar halinde Trafik Eğitim Parkı’nda birer saatlik eğitim alıyorlar.
Sunum ve slaytlar eşliğinde teorik olarak yapılan eğitimlerde öğrencilere trafik kuralları öğretiliyor. Öğrencilere emniyet kemerinin öneminden, yoldan karşıdan karşıya geçerken nasıl davranmaları gerektiğine, bir yaya olarak uymaları gereken kurallardan trafik levhalarının ne anlama geldiğine varıncaya kadar birçok konuda bilgi veriliyor.
Eğitimin sonunda ise okul öğretmenlerinin ve trafik polislerinin eşliğinde öğrenciler, akülü araçlara binerek trafik kurallarına uygun bir şekilde araç kullanıyorlar. Trafiğin içinde olduklarını hissettiren eğitimlerden oldukça keyif alan öğrenciler, trafikte daha güvenli ve bilinçli hareket etmeyi öğrenmenin de mutluluğunu yaşıyor. Öğrencilere bilgilendirici broşürlerin de dağıtıldığı eğitimlerde, öğrenciler teorik ve pratik bilgiler ediniyor.

UYGULAMALI TRAFİK EĞİTİM PARKI
Sultangazi Belediyesi trafik kurallarına duyarlı nesiller yetiştirilmesi amacıyla Uygulamalı Trafik Eğitim Parkı’nı 2010 yılında hizmete açtı. Habibler Mahallesinde 5 bin 735 m2 alan üzerine kurulan Eğitim Parkı; yatay-düşey trafik işaretleri, sinyalizasyon sistemleri, bisiklet yolları, yaya geçitleri, hemzemin geçit, yaya kaldırımları, eğitim pisti ve eğitim laboratuarından oluşuyor.İSTANBUL (İHA) –

 

📆 08 Ocak 2014 Çarşamba 17:17   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR