SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Manşet

46. Siyad Ödül Töreni

Yayınlanma:
ABONE OL

 

 

Birbirinden değerli yapımların ödül aldığı 46. SİYAD Ödül Töreni, kaçıranlar ve tekrar izlemek isteyenler için 23 Ocak Perşembe akşamı, saat 19.00’dan itibaren D-Smart 20. Kanal Maxsmart Premium ve Premium HD’de ekrana gelecek.

 

 

Türk sinema dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olarak kabul edilen “46. SİYAD Türk Sineması Ödülleri”, D-Smart’ın yayın sponsorluğunu yaptığı görkemli bir törenle sahiplerini buldu. 21 Ocak Pazartesi akşamı Cemal Reşit Rey’de düzenlenen ve Ceyda Düvenci’nin sunuculuğunu üstlendiği gecede, kırmızı halı geçişinde ünlülere Ömür Gedik eşlik etti. Karsu ve Sema Moritz’in mini konserleri ile renklenen bu tören, kaçıranlar ve tekrar izlemek isteyenler için 23 Ocak Perşembe akşamı, saat 19.00’dan itibaren D-smart 20. Kanal Maxsmart Premium HD’de ekrana gelecek.

 

Sinema Yazarları Derneği’nin (SİYAD), gelenekselleşen bu özel gecesine Yılmaz Erdoğan’ın yönetmenliğini yaptığı, Kıvanç Tatlıtuğ’un ise başrol oynadığı Kelebeğin Rüyası 5 ödülle damgasını vurmuştu. Birbirinden değerli yapım ve isimler ödüllendirildiği gecede üç özel isme; Serra Yılmaz, Ali Özgentürk ve Macit Koper’e Onur Ödülü; sinema dünyasının unutulmaz filmlerini afişe eden yayıncı, tasarımcı, fotoğraf sanatçısı Erol Ağakay’a ise Emek Ödülü verildi. “Ahmet Uluçay Umut Ödülü”nün sahibi ise Küf filmiyle Ali Aydın oldu.

 

Zerre’nin “En İyi Film” ödülünü aldığı gecede, “En İyi Yönetim” ödülüne ise Jin filmindeki yönetimiyle Reha Erdem layık görüldü. Kıvanç Tatlıtuğ, “En İyi Erkek Oyuncu” ödülüne Kelebeğin Rüyası filmindeki performansıyla sahip oldu. “Cahide Sonku En İyi Kadın Performansı” ödülünü ise Zerre’deki rolüyle Jale Arıkan kazandı. D-Smart İçerik Grup Başkanı Başar Başarır’ın takdim ettiği “En İyi Senaryo” ödülü ise Sen Aydınlatırsın Geceyi filminin senaristi Onur Ünlü’ye gitti.

 

En İyi Müzik” ödülünü Kelebeğin Rüyası filminin müziklerini hazırlayan Rahman Altın kazanırken, “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Performansı” ödülünü Kelebeğin Rüyası filmindeki oyunculuğu ile göz dolduran Farah Zeynep Abdullah aldı. “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Performansı” ödülüne ise, Yozgat Blues filmi oyuncularından Nadir Sarıbacak layık görüldü.

 

En İyi Görüntü Yönetimi” ödülü Kelebeğin Rüyası filmindeki çalışması ile Gökhan Tiryaki’ye verilirken, Mesut Ulutaş Zerre ile “En İyi Kurgu” ödülünün sahibi oldu. “En İyi Sanat Yönetimi” ödülünü, Kelebeğin Rüyası filmindeki yönetimi ile Hakan Yarkın’ın kazandığı ödül töreni gecesinde “En İyi Belgesel Film” ödülünü Saroyan Ülkesi aldı. “En İyi Kısa Film” ise Nerdesin oldu. Sinema yazarlarının “En İyi Yabancı Film” ödülü tercihi ise Mavi En Sıcak Renktir oldu.

 

İlgili Haberler

Dünyadan
16 Haziran 2024
Bir Toplumun Yok Oluşunun Mimarileri; Farkındalığı Olmayan Siyaset-çiler

Farkındalığı olmayanlar, yalan bir dünya içinde yaşadıkları ve sürdürdükleri hayatın gerçek olduğunu zan ederler. Ancak, farkındalıkları olmayanların dışındaki herkes bunun öyle olmadığının farkındadır. Bahse konu olan farkındalığı olmayan kişiler, gerçek zan ettiği hayatının yalandan ibaret olduğunu anlayamaz/ kavrayamaz ve gündelik yaşamı ile ilgili verdiği kararların, tarafınca verdiğini düşünür. Ancak öyle değil, dahası, kendisiyle ilgili kararların […]

Magazin
15 Haziran 2024
Deniz Akkaya’nın kızı Ayşe babası Efe Özbilgin’e teslim edildi

Deniz Akkaya’nın 16 yaşındaki Ayşe babası Efe Önbilgin’e teslim etti. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın raporu, Ayşe’nin babasıyla kalmak istediğini belirtti. Eski manken Deniz Akkaya ve Efe Önbilgin’in kızları Ayşe, yaşanan aile içi sorunlar sonrasında babasına teslim edildi. İstanbul 4. Aile Mahkemesi’nin kararıyla Ayşe’nin velayeti, annesi Deniz Akkaya’dan alınıp babası Efe Önbilgin’e verildi. Deniz Akkaya, […]

Magazin
14 Haziran 2024
Sıla Doğu cezaevinin önünde sinir krizi geçirdi! Dilan diye haykırdı

Dilan Polat dosyasında iki tahliye kararı Dün çıkmıştı. Sıla Doğu bu sabah saatlerinde tutuklu bulunduğu cezaevinden tahliye edildi. Ancak tahliye sonrası cezaevi önünde sinir krizi geçirdi. Dilan Polat dosyasında Polat ailesi ve Dilan Polat’ın kardeşleri Sıla Doğu ile Can Doğu 4 Kasım tarihinden bu yana tutuklu bulunuyordu. Dün görülen aylık tutukluluk duruşmasında Sıla Doğu ve […]

Magazin
14 Haziran 2024
Dilan Polat davasında 2 tahliye birden!

Dilan Polat davasında aylık tutukluluk durumu değerlendirmesi yapıldı. Hakim sürpriz bir şekilde tahliye kararı verdi. Sosyal medya fenomeni Dilan Polat, eşi Engin Polat, kardeşleri Sıla ve Can Doğu ile birlikte kayınpederi ve kayınbiraderi 4 Kasım tarihinde tutuklanmıştı. Dilan Engin Polat dosyasında yeni bir son dakika gelişmesi var. Dün sabah saatlerinde aylık tutukluluk değerlendirmesi yapılan Polat […]