MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Flaş, Politika, Toplum » Güzelgün Hakkında Suç Duyurusu
Güzelgün Hakkında Suç Duyurusu


 

DSP Genel Başkanı Masum Türker, görevden aldığı Kartal İlçe Başkanı İlhan Güzelgün hakkında Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

 

DSP Genel Başkanı Masum Türker, dün akşam saatlerinde partisinin İstanbul İl Başkanlığı tarafından görevinden alınan Kartal ilçe başkanı İlhan Güzelgün hakkında kendisine hakaret ve küfür dolu mesajlar yolladığı için Ankara Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

“OKURKEN YÜZÜM KIZARDI”

Telefonla gazetemizin sorularını yanıtlayan DSP Genel Başkanı Masum Türker, İlhan Güzelgün’ün kendisine gönderdiği sözlü ve yazılı mesajları okuyan Cumhuriyet Savcılarının bile şaşırdığını dile getirerek, şikayet dosyasının Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne gönderildiğini vurguladı.

Kartal İlçe Başkanı İlhan Güzelgün’ü fazla tanımadığını dile getiren Türker, “Kendisini İstanbul İl Başkanlığımız parti tüzüğünün 49. Maddesine istinaden görevden aldı. İlhan bey, beni 21 kez kez cep telefonumdan aradı. Ben evimde hasta yattığım için telefonlarına cevap veremedim. Bir gün sonrasında da İstanbul İl Başkanımızla birlikte Tekirdağ’a gittik, dönüşte İlhan Güzelgün’ün bana gönderdiği mesajları okuduk ve dehşete düştük. Kendisi gönderdiği yazılı mesajlarının yanı sıra sözlü mesaj servisine bıraktığı mesajlarında da hakaret, küfür ve tehditler yer alıyor”dedi.

DOSYASI TERÖRLE MÜCADELEDE

Türker, İlhan Güzelgün’ün aynı tutumunu bir defa değil, 5-6 kez tekrarladığını da belirterek, “Ben bir siyasi partinin genel başkanıyım ve koruma altındayım. Yanımdaki korumalarımın zor duruma düşmemesi nedeniyle, kendisi hakkında Ankara Cumhuriyet Savcılığına dün giderek suç duyurusunda bulundum. Savcıların bile şaşırdığı yazılı ve sözlü mesajların kopyaları ile birlikte suç duyurusunun dosyası dün Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Şube Müdürlüğü’ne gönderildi”dedi.  Görevden alınan İlhan Güzelgün ile şahsi hiçbir probleminin ve düşmanlığının da olmadığının altını çizen DSP Genel Başkanı Masum Türker, “Ben tüm bu olan olaylara rağmen kendisine saygı duyuyorum. İnsana insan olduğu için saygı duyarım. Kendisiyle bir gram bile husumetim yok. Ancak  siyasette küfür, hakaret ve tehdit olmaz. Siyaset sevgi ile yapılır. Siyasette her şey olabilir, ancak bir genel başkana küfür, hakaret ve tehdit yapılamaz. Parti içindeki tutumlarına şimdiye kadar göz yumduk, ancak ortada şimdi fiili bir hareket var”dedi.

TEKLİFTEN HABERİM YOK

Kartal Belediye Başkan adayı olarak Parti Meclisi tarafından Şahin Kaya’nın atandığına dikkat çeken DSP Genel Başkanı Masüm Türker, “İlhan Güzelgün, kendisi henüz ilçe başkanı olmadan kamuoyuna Şahin Kaya’ya Belediye Başkan adayı olarak lansetti. Aynı tutumlarını uyarmamıza rağmen benim bulunduğum ortamlarda da gerçekleştirdi. Şahin Kaya’da iki yıldır ilçe genelinde partimiz adına çalıştığı ve tek aday adayı olduğu için adaylaştırıldı”dedi. CHP Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz’ün İlhan Güzelgün tarafından partilerine davet edilmesi noktasında da her hangi bir talimatı ve bilgisi olmadığını da vurgulayan Türker, “İlhan bey bunu medyatik olabilmek adına gerçekleştirmiştir”diye konuştu. 

 

kaynak:gazeteHakimiyet

 

Etiketler: , ,
📆 24 Ocak 2014 Cuma 17:25   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR