MENÜ ☰
.
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Flaş, Genel, Maltepe, Toplum » Yakacık’ta Bir İnsanlık Dramı Yaşanıyor

Yakacık’ta Bir İnsanlık Dramı Yaşanıyor YAKACIK’TA BİR İNSANLIK DRAMI YAŞANIYOR
BİR ZAMANLARIN ÜNLÜ SPORCUSU MELİH GÜR, KADERİNE TERK EDİLDİ

1950-1960’ lı yılların efsane sporcusu ve Boks Ringlerinin demir yumruklu starı Melih Gür, Yakacık’ta babadan kalma ve sonra Milli Emlağa geçen virane bir evde adeta yaşam savaşı  vererek ÖLÜMÜ  bekliyor. 85 yaşındaki efsane sporcu Melih Gör, kemik erimesi ve ilik iltihabı hastalığı nedeniyle yürümekte zorluk çekiyor ve beli tutmuyor. Eski Milli Güreşçilerinden ve Almanya Şampiyonu Eşref Gür’ün kardeşi olan Melih Gür Yakacık Hamamının karşısındaki  kulübede kaderine ve ölüme terk edilişin acısını yaşadığını belirtiyor. İnsanların şefkatini, ilgisini ve yardımını beklediğini ağlamaklı sözlerle anlatan ünlü sporcu Melih Gür, “ Spor yaptığım yıllarda el üstünde tutuluyordum ve herkesin ilgisini görüyordum. Yaşlanınca ve de hastalanınca kimse kapımı çalmaz ve aramaz oldu. Kulübe gibi viran ve yüz senelik bir evde SEFALET İÇİNDE YAŞIYORUM. Buna yaşamak denirse çok hasta ve halsizim. Kemik erimesi hastalığının yanı sıra ilik iltihabı hastalığın yakalandım. Bana bakacak ve benimle ilgilenecek kimsem yok. Çok sefil bir hayat yaşıyorum ve ölümü bekliyorum. Lütfen ilgililer benimle ilgilensinler. Herkese yalvarıyorum” şeklinde vicdanlara sesleniyor.
ZİYARET ETTİ
DP. Kartal Belediyesi Başkan Adayı ve spor adamı Müslim Şahanoğlu, ünlü sporcuyu ziyaret etti. Belindeki rahatsızlığı nedeniyle kapıyı açamayan ve Şahanoğlu ile anca 3-4 dakika pencereden görüşebilen Melih Gür’ün içler acısı durumu kendisini çok üzdüğünü ve bu durum karşısında ne diyeceğini bilemediğini belirten Şahanoğlu, “ Melih ağabeyin acıklı ve içler acısı durumunu pencereden de olsa görmem beni çok üzdü. Bırakın ünlü bir sporcu olduğunu bu sonuçta bir insan ve üstelik ağır bir hastalığa yakalanmış. Buradan özellikle Kartal Belediyesi ilgililerine sesleniyorum. Sağlık kuruluşlarına sesleniyorum ve RİCA ediyorum.   Melih Gür’e sahip çıkın, onun hastalığı ve sağlığı ile ilgilenin. Son günlerinde hiç olmasa insan gibi yaşayabileceği bir ortam sağlayın. Başka ne diyeyim? ”evet İnsanlık utansın”  ifadesini kullandı.

MELİH GÜR
TEKRAR ZİYARET EDECEK
Şahanoğlu,  bazı incelemelerde ve ziyaretlerde bulunmak için Ankara’ya gideceğini ve Salı günü Ankara’dan döndükten sonra eski sporcu Melih Gür’ü ziyaret edeceğini, iç çamaşırı, eşofman ve Battaniye ile birlikte yiyecek götüreceğini de sözlerine ekledi.

Haber-Foto; Fethi Satıcı

Galeri
📆 01 Şubat 2014 Cumartesi 12:33   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR