MENÜ ☰
.
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Belediye, Flaş, Politika, Toplum » Keskin’e Aday Tanıtım Programında Büyük İlgi

Keskin’e Aday Tanıtım Programında Büyük İlgiAK Parti’den yeniden Belediye Başkan Adayı gösterilen Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’e aday tanıtım programında vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Tanıtım programına Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’de katıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin katılımıyla AK Parti Sultanbeyli’de yeniden aday gösterdiği Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’i tanıttı. Aday tanıtım programına İdris Güllüce’nin yanısıra, İstanbul Milletvekilleri Metin Külünk, Osman Boyraz, Alev Dedegil, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Celal Erdoğan, AK Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç ve yönetimi, kadın kolları başkanı Gülten Teoman ve yönetimi, gençlik kolları başkanı Ertan İskender ve yönetimi, mahalle başkanları ve yönetimler, il genel ve belediye meclis üyeleri, STK temsilcileri, iş adamları, mahalle muhtarları, basın mensupları ve çok sayıda ilçe halkı katıldı. Programın yapılacağı Sultanbeyli Kapalı Spor Salonu saatler öncesinden doldu. Bakan Güllüce ve Başkan Keskin salona girdiğinde renkli görüntüler ortaya çıktı.

sultanbeyli-belediyesi

 

Aday tanıtım toplantısının açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Ali Sevinç, “Belediye Başkanımız ve adayımız Hüseyin Keskin döneminde ilçemize büyük yatırımlar yapıldı ve Sultanbeyli yürürken koşmaya başladı. Hiç kuşkusuz ilçemize yapılan yatırımlarda Başbakanımızın, bakanlarımızın, milletvekillerimizin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız ve tabi ki Sultanbeylili hemşehrilerimizin desteği var” dedi.

 

“Başımız Dik Alnımız Açık”

Ali Sevinç’in ardından konuşan Başkan Keskin, “Partimizin yetkili üst kurulu tarafından ve Başbakanımızın da onayıyla yeniden aday gösterildim. Beş sene boyunca çok şükür başbakanımız, bakanlarımız, milletvekillerimiz, teşkilatımız hep yanımızda oldu. Hepsine emekleri için çok teşekkür ederim” dedi. “İlçemizin her meselesinde bizimle omuz omuza olan İlçe Başkanımıza, gençlik kollarımıza ve başkanına, kadın kollarımıza ve başkanına, il genel ve belediye meclis üyelerimize ve ilçemize emeği geçen herkese teşekkür ederim” diyen Başkan Keskin, “Hep birlikte, tek vücut halinde olunca, bir ilçenin meselelerini çözmenin ne kadar kolay olduğunu gösterdik. Tek bir ağızdan, burası İstanbul’un giriş kapısı, burası hizmet ilçesi, burası Sultanbeyli dedik” şeklinde konuştu. Başkan Keskin konuşmasına şöyle devam etti: “25 yıldır oturduğum, caddelerinde sokaklarında komşularımı selamladığım, çocuklarımı gönül rahatlığıyla büyüttüğüm, içinde huzur bulduğum Sultanbeylimizde 5 sene boyunca mahalle mahalle, sokak sokak, dernek dernek, ev ev dolaşarak yönümüzü sizlere çevirdik. Belediyecilik hizmetimizin merkezine insanı koyduk. İnsan odaklı yönetim anlayışı dedik. Bu anlayışın temeli, sizlere kulak vermek, beklentilerinizi, arzularınızı öğrenmek ve bu doğrultuda size hizmet etmekti. Çok şükür bugün başımız dik, alnımız açık bir şekilde sizlerin karşısına çıkmayı rabbim nasip etti”.

 

Keskin mülkiyet meselesinin son durumu hakkında da salonda bulunan katılımcılara bilgiler aktardı ve konunun çözüme çok yakın olduğunu ifade etti. Yeni dönemin projelerini de yakın zamanda açıklayacaklarını kaydeden Keskin, salonda bulunan herkese katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Başkan Keskin’in ardından konuşan İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, “Burada çok güzel bir atmosfer var. Sultanbeyli her zaman farklı oldu. Sultanbeyli her zaman milli iradenin yanında oldu ve olmaya da devam edecektir. Bizler yapılanlara karşı dimdik ayakta duracağız. Sultanbeyli’den 30 Mart’ta bir ses çıkacak ki dünyanın her yerinden duyulacak” dedi.

 

Boyraz’ın ardından İstanbul Milletvekili Alev Dedegil de bir konuşma yaptı. Dedegil konuşmasında şunlara değindi: “Sultanbeyli hazır. İki ay kaldı, iki ay sonra inşallah Sultanbeyli İstanbul ve Türkiye’ye sesini duyuracak. İki ay içerisinde sıkmadığımız el kalmayacak”. 

 

Dedegil’den sonra söz alan İstanbul Milletvekili Metin Külünk, “Bugün bu salonda gördüğüm heyecanı ayakta alkışlıyorum. Salonda müthiş bir coşku var” dedi. Külünk, ülkenin önemli bir viraja girdiğini ifade ederek, “Bu seçim ülkemizin yükselişinin devam edeceğinin göstergesi olacak” dedi.aday-tanıtım

“76 Milyonla Kardeşiz”

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’de programda bir konuşma yaptı. Güllüce, “Ben Sultanbeyli’yi çok iyi bilirim. Sultanbeyli’nin sorunlarını çok iyi bilirim. Başbakanımız, başkanımız Sultanbeyli için çok büyük emekler verdi, gayret gösterdi. Sultanbeyli’nin kangren olmuş bu mülkiyet sorununu çözeceğiz” dedi. Sultanbeyli’de AK Parti’nin seçimi kazanacak mı diye bir kaygısının olmadığını ifade eden Güllüce, 30 Mart’ta milli iradeyi gasp etmeye çalışanlara cevap vereceklerini söyledi. “Biz bütün Türkiye’de 76 milyona kardeşiz” diyen Güllüce, “Hala şark meselesi diye Batı’nın kafasında kocaman kocaman projeler var. Bizi Anadolu da işgalci gören bir dünya var. Sizin yeriniz Bişkek, sizin yeriniz Almatı diyenler. İşte sizlerde onları bilerek o sandıkları patlatacaksınız. Bizler merhametli bir lidere sahibiz” dedi. Türkiye’de kimsenin işsiz olmasını, aşsız olmasını istemediklerini ifade eden Güllüce, “Kardeşlik içinde yaşayan bir Türkiye istiyoruz” dedi.

Galeri
📆 02 Şubat 2014 Pazar 21:48   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR