MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Flaş, Toplum » Kartallı Memurlar Bin 220 Tl Ek Maaş Alacak

Kartallı Memurlar Bin 220 Tl Ek Maaş AlacakKartal Belediyesi ile Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (TÜMBELSEN) arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Sözleşmeyle belediyede çalışan memurlar, maaşlarının yanında aylık bin 220 TL sosyal denge tazminatı alacak.
Kartal Belediyesi ile TÜMBELSEN arasında bir süreden beri devam eden görüşmeler mutlu sonla sonuçlandı. Kartal Belediyesi’ndeki 320 kadrolu kamu personeli ve 10 sözleşmeli memuru kapsayan toplu iş sözleşmesi karşılıklı olarak imzalandı. Kartal Belediyesi Yeni Hizmet Binası’nda imzalanan törene Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, TÜMBELSEN Genel Başkanı Ömer Salih Erol, Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Ergün Öztaner, Kartal Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürü Aydın Sezer, TÜMBELSEN 3 Nolu Şube Başkanı Hasan Güzel, Kartal Belediyesi Baş Temsilcisi Tolcay Tetikel, Kartal Belediyesi işyeri temsilcisi Hüseyin Erdem ve çok sayıda memur katıldı. TÜMBELSEN ile yapılan sözleşmeye göre Kartal Belediyesi’ndeki çalışan 320 kadrolu memur, maaşlarına ek olarak aylık bin 220 TL sosyal denge tazminatı alacak.
İmza töreninde konuşan Kartal Belediye Başkanı Öz, işçilerin ücret ve sosyal haklarında iyileştirmeler yapılacağını belirterek, “Görevimin son günlerinde sizler için bir imza atmaktan büyük bir memnuniyet duymaktan onur duyuyorum. Evi düşünmeden, aybaşında ne yapacağım demeden görev yapmanız her şeyden önce buradaki performansınızı arttıracak. Sizlerin sendikaya olabildiğinizce sahip çıkmanız lazım. Sendikayı güçlü kılın ki sizde güçlü olasınız. 3 aylık bir sözleşme önümüzdeki dönemlerde yeni bir yönetimle yeni bir sözleşme imzalamak durumundasınız. Dilerim önümüzdeki dönem gönlünüze göre olur” dedi.
Memurlara tavsiyelerde de bulunan Öz, “Kendi içinizdeki emek hırsızlarının emeğinizi çalmalarına izin vermeyin. Bu sadece bizim değil, bu hepimizin görevi. Kendi içinizdekileri ya ıslah edelim ya da uzaklaştıralım. Bu binada da güzel güzel oturun diyorum” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Başkan Öz, TÜMBELSEN Genel Başkanı Ömer Erol ve beraberindekiler yaklaşık 330 personeli kapsayan toplu iş sözleşmesini imzaladı.İSTANBUL (İHA)

 

📆 06 Şubat 2014 Perşembe 10:22   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR