MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Flaş, Genel, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » İmamlar, Altınok Öz’ün iftar yemeğine neden katılmadılar?

İmamlar, Altınok Öz’ün iftar yemeğine neden katılmadılar?Kartal’da imam hatipler CHP’li Belediye Başkanı Opr. Dr. Altınok Öz’ün iftar yemeğini protesto mu ettiler?

Geçtiğimiz hafta içi Kartal Belediye Başkanı Opr. Dr. Altınok Öz, Kartal’da görev yapmakta olan din görevlilerine yönelik iftar yemeği düzenledi. İftar yemeğine bazı görevliler katılırken, özellikle İmam Hatiplerin büyük çoğunluğunun toplu şekilde iftar yemeğine katılmayarak tepkilerini ifade ettikleri öğrenildi.

İftar yemek saati geldiği halde davete icabet etmeyen imam hatipleri, Kartal Müftü Vekilliği görevini yürüten Vaiz Ali Arıcan’ın telefonla arayarak iftar yemeğine gelmeleri konusunda ısrar ettiği, fakat tüm bu ısrarlara rağmen imam hatiplerin söz konusu bu yemeğe katılmadıkları öğrenildi.

İftar yemeği esnasında salonu dolduranlar ise, Kartal Belediye Başkanının kurmay ekibinin yanısıra, Ali Arıcan’ın ısrarlı daveti sonucu aceleyle gelen müftülük personeli ve Kuran Kursu görevlilerinden bir kaç kişi ve çok az sayıda imam Hatip dernek temsilcileri oldu.

Belediye Başkanının verdiği iftar yemeğine, Kartal’lı imamların ise açıkça tepki göstererek katılmadıkları öğrenildi. İmamların, Kartal Belediye Başkanı Opr. Dr. Altınok Öz’ün iftar yemeğine katılamamalarının sebebi ise merak konusu olurken, İmamların bu tavrının sebebinin Belediye Başkanı ile alakalı bir kaç konuya bağlı olduğu öğrenildi.

📆 14 Temmuz 2014 Pazartesi 17:42   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR