MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Flaş, Flaş Flaş !, Genel, Manşet, Politika, Sivil Toplum » Gazeteci Arslan Ariç, Altınok Öz’ü mahkemeye verdi!

Gazeteci Arslan Ariç, Altınok Öz’ü mahkemeye verdi!Soma Holding’in Kartalspor’a yaptığı bağışı haber yapan ve iddiaları belediye başkanlığına soran Arslan Ariç, Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz’e basın yoluyla kendisine hakaret ettiğini gerekçe göstererek tazminat davası açtı.

Kartal’da yayım yapan İlk Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Yazı İşleri Müdürü Arslan Ariç, kendisinin davet edilmediği basın toplantısında hakkında ağır hakaretlerde bulunan CHP’li Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.  Ariç, belediye başkanı Öz hakkında 100 milyar liralık manevi tazminat davası da açtı.

arslan-aric-altinok-oz-davasi

Gazeteci Ariç’in Avukatı  Fatih Çetinkaya,  Cumhuriyet Savcısı’na verdiği suç duyurusu dilekçesinde  “Müvekkiline SOMA Holding’in  Kartal’da yaptığı inşaatın ruhsat aşamasında Holding’in TİLAGA Şirketi  tarafından Kartalspor’a yüklü miktarda bağış yapıldığı ve Kartal Belediyesi şirketlerinden KARTURSAŞ A.Ş’ye yüklü miktarda para aktarıldığı yönünde ihbar geldiğini, müvekkilinin de iddialarla ilgili bilgi almak için belediyenin resmi internet sitesinden başkana sorular sorduğunu, cevap verilmemesi üzerine bir kaç gün sonra özel kalem müdürlüğüne  faks geçtiğini belirtti. “Buna da cevap verilmeyince müvekkilim, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na mail atarak, Kartal Belediyesi’nden cevap alamadıkları bu sorulara CHP olarak cevap verilmesini rica etmiştir. Müvekkilimin CHP Genel Başkanı’na atmış olduğu mail üzerine CHP bünyesinde bir soruşturma başlatıldığı ve Belediye Başkanı Altınok Öz’den savunma istenildiği öğrenilmiştir”

Av. Çetinkaya “ Bunun ardından, belediye başkanı 26 Haziran tarihinde Kartal ve çevre ilçelerde faaliyet gösteren yerel basın mensupları ile bir basın toplantısı düzenlediğini ve o toplantıda şüpheli Kartal Belediye Başkanı ‘dün Genel Başkanlıktan bir yazı geldi. Ben de cevap yazdım. Soma Holding 2,5 milyon para vermiş. Tabi buradan yerel basın gazlıyor, Genel Merkez de benden bilgi istiyor. Ben de hem telefonda söyledim, hem de mail attım. Döşedim tabi. “İlgili şahıs mail atarak soruyor, ‘şu konuda bilgi verilmesini rica ederim.’ Sen kimsin dangalak, rica ediyorsun. Haddini bil. Cevap vermiyoruz tabi muhatap değil. Ya adam gibi gazetecilik yapacak. Ya da kim veriyorsa parayı, ona köpeklik yapacak ‘cümlelerini kullanılmıştır. Şüpheli belediye başkanı, yaptığı bu konuşmayla açıkça ve alenen basın toplantısında yaklaşık 30 kişinin bulunduğu bir ortamda müvekkilime ağır hakaretlerde bulunmuştur. Davalı Kartal Belediye Başkanının basın yoluyla (basın toplantısında) yapmış olduğu hakaretler açıkça suç olup Türk Ceza Kanunu kapsamında cezalandırılması için suç duyurunda bulunuyoruz”

suc-duyurusu-arslan

Av. Fatih Çetinkaya, 100.000 Tl’lik manevi tazminat başvurusunda ise özetle  “Davalı Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz tarafından basın yoluyla yapılan hakaretler nedeniyle, müvekkilimin yaşadığı manevi ızdırabın bir nebzede olsa dinmesi için ve örnek teşkil ederek bir daha bu hakaretlerin yapılmasının önüne geçilmesi 100.000 TL manevi tazminatın davalıdan, dava tarihinden itibaren yasal faiziyle tahsili müvekkilime ödenmesine, yargılama giderleri ve vekalet ücreti davalı üzerinde bırakılarak karar verilmesini arz ve talep ederiz.”

Galeri
📆 15 Temmuz 2014 Salı 13:06   ·   💬 1 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR