MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Eğitim, Etkinlikler, Manşet, Toplum » Çapalı Öğretmenler Buluştu

Çapalı Öğretmenler BuluştuÖğretmenler Günü kutlanıyor.İstanbul İlk Öğretmen Okulu mezunu Çapalılar, Sarıyer’de buluştu.

Pendik Merkez İlköğretim Okulu Resim Öğretmeni Rıza Keleş’in, yaptığı bir organizasyonla bir araya gelen Çapalı öğretmenler, öğretmenleri ile birlikte Sarıyer Askeri Gazinosu’nda doyasıya eğlendiler.Geceyi gazetemiz köşe yazarı M. Nazım Telli takip etti.

ogretmen

İstanbul İlk Öğretmen Okulu mezunu, “Çapalılar Vuslat Gecesi’nde” 1972, 73, 74, 75, 76 ve 77 mezunu birçoğu emekli, yüz öğretmen ile İstanbul İlk Öğretmen Okulu öğretmenlerinden yirmi iki öğretmen yer aldı. Öğretmenlerin, öğretmenleri ile bire araya geldiği gecede; Okul Müdürleri Rıdvan Tanrısever ve Kadriye Sümer gecenin onur konukları oldu.

Pendik, Kartal ve Maltepe’den çok sayıda öğretmenin katıldığı Vuslat Gecesi’ne Antalya’dan Nermin Ataç, Kırklareli’nden Osman Taşkın, Afyon’dan İskender Yenilmez, Bilecik’ten Bahattin Bulut katıldı. 30 – 35 yıl sonra ilk defa karşılaşanlar, bir birlerine hasretle sarılırken sevinç göz yaşlarına mani olamadılar. 15 kişi ile geceye katılan 4 Mat B sınıfı, gecenin yıldızı oldu. Matematikçiler, piste adım atmadık yer bırakmadılar.

Okul Müdürleri, Rıdvan Tanrı Sever ve Kadriye Sümer’in söz aldığı gecede; anılarını anlatan öğretmenler, 70’den 80’e uzanan karanlık yıllarda atılan güzelliklere değindiler. Sevgi ile her engelin aşılacağını ifade eden konuşmacılar, Öğretmen Okullarının kapatılmasının bir talihsizlik olduğunu ifade ederek; “Öğretmen Okullarında verilen ruh ve heyecan kayboldu. Bizler, Öğretmenlik hayatımızın en güzel günleri, Çapa Öğretmen Okulu’nda geçirdik.” dediler. Çapalı olmanın gururu ile öğretmenlerini sevgi ve saygı ile kucaklayan Çapalılar, öğretmenlerini ayakta alkışlayarak; “Sizinle gurur duyuyoruz” dediler.

Müzik Öğretmenleri; Muammer Akın, Asuman Türkyılmaz, Nalan Tural ve Osman Taşkın’ın Öğretmen Okulu Marşı ile başlayan saz ve sözler, gece boyunca hiç susmadı. Masadan masaya gezen müzik öğretmenleri; öğretmenleri ve arkadaşlarıyla söyledikleri sevda şarkılarını, Devran Keleş’in udu, Askeri Gazinonun nefis yemeği ve boğazın eşsiz güzelliği ile birleştirerek unutulmaz bir geceye imza attılar.

Gecenin bitmemesi için dua Çapalılar,  mutluluklarını ölümsüzleştirmek için fotoğraf çektirip, 2010 Şubatında tekrar buluşma sözü verdiler.

M. Nazım Telli

Galeri
📆 23 Kasım 2009 Pazartesi 09:55   ·   💬 4 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR