MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Etkinlikler, Manşet, Sancaktepe, Toplum » İsmail Erdem eski ve yeni meclis üyeleriyle bir araya geldi
İsmail Erdem eski ve yeni meclis üyeleriyle bir araya geldi


 

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Damatrist  Restaurant’da eski ve yeni tüm Belediye Meclis Üyeleri ile bir araya geldi.

1992–2010 tarihleri arası Samandıra, Sarıgazi ve Yenidoğan Belediyelerinde görev almış tüm Meclis Üyesi ve İl Genel Meclis Üyelerinin katılımı ile toplantı gerçekleşti. Başkan Erdem, 29 Mart seçimlerinden bu yana geçen 10 aylık süre içerisinde yapılmış olan tüm çalışmalar hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Birlik beraberlik içinde sorunlar çözülecek…

Başkan Erdem, Sancaktepe’nin sorunlarını bildiklerini, birlik ve beraberlik içinde çözmeye devam edeceklerini vurguladı. Aynı zamanda Sancaktepe’nin 2010 Avrupa kültür başkenti gayesine uygun, yaraşır bir kent olması için imar planına önem verdiklerini söyledi.

 

Sancaktepe’nın imar ve ruhsat konusunda ciddi sıkıntılarının olduğunu söyleyen İsmail Erdem; halkımızın ve kamunun kanuni haklarını koruyarak çözüm üretilmesi gerektiğini söyledi. Özellikle emsal değeri üzerinde inşaatlar olduğunu bu noktada da bilgi sahibi oldukları takdirde çözüm üretebileceklerini ifade etti. Ruhsat konusunda çözüm arayan vatandaşlar için kamu haklarını da gözeterek çözüm üretmenin sağlıklı bir karar olacağına inandıklarını belirtti.

Başkan Erdem, meclis üyelerinin çeşitli sorularını cevapladı. Kaçak yapılar hakkında sorulan bir soruya cevaben;  “Kaçak yapıda, yapacak hiçbir şey yoktur. Ancak bu işin çözümü, merkezi hükümet imar affını çıkardığı zaman, yani ocak ayından önceki binalar için kanun çıkarsa çözülür…” dedi. Başkan Erdem, bu saatten sonra kaçak binaya müsaade etmeyeceklerini belirtti. İlçe içerisinde çeşitli proje ve çalışmalara yönelik konuşmasını sürdürdü.

Başkan Erdem sağlık, spor, çevre, okul ve diğer çalışmalar hakkında bilgiler verdi…

Başkan Erdem, ilçede sağlık tesisi konusunda çok önemli adımlar attıklarını söyledi. Belediye yönetiminin yoğun çabası ile 15 yıldan beri Emek Mahallesi’nde bekleyen arsa üzerine hastane yapımının 9 Şubat’da  İl Özel İdaresi’nin hastane inşaatı ihalesi yapacağını söyledi.

Başkan Erdem, Veysel Karani Mahallesi’nde bir devlet hastanesi projesini bu yıl içinde hayata geçireceğini ve 3 adet sağlık ocağının ilçeye kazandırılacağını ifade etti. Başkan Erdem, bu sağlık kuruluşlarından başta Sancaktepeliler ve çevre ilçelerde ikamet eden vatandaşların hizmetine sunulacağını söyledi.

Başkan Erdem Sarıgazi ve Yenidoğan’da okul ihtiyacının olduğunu ve bu konuda çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Başkan Erdem, site alanı ile ilgili projenin hazırlanıp belirlendiğini, spor alanları ile ilgili çalışmaların da olduğunu söyledi. Çevre düzenleme ve yeşil alan konusunda ciddi adımlar attıklarını vurgulayarak yaklaşık yedi bin çıvarında ağacın dikildiğini söyledi.

Başkan Erdem, İstanbul Büyük Şehir Belediye yetkilileri ile ilce sorunlarını paylaşacağını söyledi.  Konuşmasının sonunda katılımcılara teşekkür ederek toplantıdan ayrıldı.

Galeri
Etiketler: , , , ,
📆 04 Şubat 2010 Perşembe 16:30   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR