MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Manşet, Sancaktepe, Toplum » İsmail Erdem din görevlileri ile buluştu
İsmail Erdem din görevlileri ile buluştu


Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem  Sancaktepeli din görevlileri için düzenlenen kahvaltı programına katıldı. Programa Başkan İsmail Erdem ile başkan yardımcıları katıldı. Programa yoğun ilgi olduğu gözlendi.

 

Başkan Erdem, Sancaktepe’nin sorunlarını bildiklerini, birlik ve beraberlik içinde çözmeye devam edeceklerini vurguladı. Aynı zamanda Sancaktepe’nin 2010 Avrupa kültür başkenti gayesine uygun, yaraşır bir kent olması için her kesimden katılıma ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

“Bahar mevsimi ile birlikte büyük bir hareketlilik başlayacak…”

Başkan Erdem, vatandaşlarımızın 24 saat hizmete ihtiyaç duyduğunu ifade ederek şöyle dedi; “…On ayı dolu dolu geçirdik. Başkan yardımcılarımız ile geceli gündüzlü çalıştık. Plan ve projelerimizi İstanbul Büyük Şehir Belediyesine ilettik. Önümüzdeki beş ay içinde ilçemizin birçok ihtiyacını karşılanmış olacak. Hizmetlerimiz vatandaşlarımıza armağanımızdır. Bahar mevsimi ile birlikte büyük bir hareketlilik başlayacak…”

Başkan Erdem eğitim ve kültürel alanında eksiklilere dikkat çekti. Bir milletin kalkınması için eğitimin çok önemli olduğunu vurgulayarak şöyle dedi; “İstanbul’da okullarımız üniversite sınav başarısında 39. sırada yer aldı. Yani en alt sırada. Bunun daha altı yok… ” diyerek eğitim alanında ciddi çalışmalara ihtiyaç duyulduğunu ifade etti.

Başkan Erdem bölgenin eğitim ve kültür alanında gelişimi için herkesin üzerine görevler düştüğünü ifade etti. Bu konuda cami imamlarına da vazifeler düştüğünü ifade eden başkan Erdem; “Cami imamlarımız klasik anlayıştan uzaklaşmalı. Halkın içine girmeli. Camiye gelmeyene ulaşmak lazım…” dedi.

Din görevlileri, kendi gözlemlerini aktarırken fikirlerini sundular

Başkan Erdem, diyanet personelinin çeşitli sorularını da cevapladı. Cami imamların vasıtası ile vatandaşlara ulaşabilmenin üzerinde durdu. Din görevlileri kendi gözlemlerini aktarırken fikirlerini de sundular.

Başkan Erdem sağlık, spor, çevre, okul ve diğer çalışmalar hakkında bilgiler verdi. İlçenin sağlık sorunun büyük ölçüde giderecek olan Veysel Karani Mahallesi’nde bir devlet hastanesi projesini bu yıl içinde hayata geçireceğini söyledi.

Başkan Erdem, gençlerin eğitilmesini önemsediklerini söyledi. Eğitim, kültür, spor gibi birçok alanda gençlere yönelik çalışmaların önemine dikkat çekti.  Şamandıra’da bir kütüphaneye ihtiyaç olduğunu, bununda projeler arasında öncelik sırasında yer aldığını vurguladı.

Çevre düzenleme ve yeşil alan konusunda ciddi adımlar attıklarını vurgulayarak yaklaşık yedi bin çıvarında ağacın dikildiğini, çalışmaların devam ettiğini söyledi. Başkan Erdem katılımcılara teşekkür ederek birlik ve beraberlik içinde Sancaktepe’yi örnek bir ilçe yapacaklarını ifade etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galeri
📆 04 Şubat 2010 Perşembe 10:31   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR