MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Gençlik, Manşet, Toplum » Bağcı: “ Sokak çocuklarını topluma kazandırıyoruz”
Bağcı: “ Sokak çocuklarını topluma kazandırıyoruz”


Kartal Kaymakamı Hasan Bağcı, Kartal’da uygulamaya başladıkları “Topluma Kazandırma Projesi” ile suça eğimli çocukları ve gençleri kontrol altına alıp, eğitildiklerini söyledi.

Sadece İstanbul’un Kartal İlçe’sinde uygulanan ve etkisini gösterdiği belirtilen proje ile ilgili olarak Kartal Kaymakamı Hasan Bağcı, şunları söyledi:

“Sokakta başıboş gezen, suça eğilimli 05–18 yaş arası çocukları topladık ve İŞKUR Bölge Müdürlüğü ve Kaymakamlığımızın iş birliğiyle bu çocuklara hem meslek kazandırma hem sokaktan kurtarma hemde bunların sosyal, kültürel yönden gelişmesini sağlamak gayesiyle açtığımız kurslarda mesleki eğitim almaya başladılar. Kursa tabi tutulan çocuklara günlük 15 Tl.cep harçlığı veriyoruz.Kurslar onlara ayrıca cazibe kazandırdı. Bu çocuklarla ilgili olarak en önemli problemimiz kursu bitirdikten sonra iş bulamama” dedi.

Kaymakam Bağcı, şöyle devam etti:

“ Çocuklara iş sağlayabilirsek bu projemiz tam amaca ulaşmış olacak.Bu girişimimizde başarı sağlarsak ki, olacak.O taktirde biz bu kursların daha etkilisini sağlamayı düşünüyoruz.Özellikle suça eğilimli çocukların ikametgahları Kartal olması gerekiyor.Yani başka ilçelerden gelen ve ya gelmek isteyen çocukları kabul etme imkanımız yok.Sadece Kartal ilçemizde uygulanan proje kısa bir süre sonra ilk mezunlarını vermiş olacak.Elektrik kursu alan çocuklar üç aylık bir kurs sonunda sertifikalarını alıp meslek sahibi olacaklar” diye konuştu.

Bağcı, suça eğilimli çocukların topluma kazandırma projesinin kendisine ait olduğunu da sözlerine ekledi.
Fethi Satıcı

📆 13 Şubat 2010 Cumartesi 09:31   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR