MENÜ ☰
ATOHM Fitness & Boxing
Kartal Gazetesi » Manşet, Toplum » Hamidiye Mahallesi Başkan’ı ağırladı
Hamidiye Mahallesi Başkan’ı ağırladı


Sultanbeyli Belediyesi Başkanı Hüseyin Keskin’in mahalle gezilerindeki son duırağı Hamidiye Mahallesi’ydi.

Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in vatandaşlarla fikir alışverişlerinde bulunduğu, onların sorun, görüş ve önerilerini dinlediği mahalle ziyaretleri devam ediyor. Keskin, son ziyaretini Hamidiye Mahallesi’ne yaptı.

Gündemde tapu sorunu vardı

Kahvaltı sonrası Keskin yaptığı konuşmada, ilçedeki projelere değindi ve özellikle son zamanlarda tartışma konusu olan tapu sorunu ve yapılan planlarla ilgili bilgi verdi.

“Bir şehrin kalkınabilmesi ve yatırım alabilmesi için mutlaka planlı olması gerekiyor.” diyen Keskin, Başbakan Erdoğan ve ilgili bakanlıklarla Sultanbeyli için çözüm önerilerini görüştüklerini söyledi. “Hep birlikte Sultanbeyli’yi daha yaşanabilir bir ilçe haline getirmek için çalışıyoruz.” diyen Keskin, planların İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldığını, evleri donatı alanında kalan vatandaşların mağdur edilmeyeceğini anlattı. Bu anlamda vatandaşların da üzerlerine düşeni yapması gerektiğini söyleyen Keskin, konuya alaka gösterilmesini istedi.

Keskin: “Mülkiyet sorunun çözümü önümüzü açacak”

İlçedeki eğitim kalitesini artırmak, kültürel seviyeyi yükseltmek için yeni okullara bunun için de her şeyde olduğu gibi mülkiyet sorununun çözümüne ihtiyaç olduğunu söyleyen Keskin, problem çözülür çözülmez yatırımların önünün açılacağını dile getirdi ve “yapılacak uygulama planlarının ardından tapu sorunu çözüme yaklaşacak” dedi. Çalışmalarda kimsenin mağdur edilmeyeceğini söyleyen Başkan Keskin, “kimsenin zarar etmemesi için mevcut şartları zorlayacağız” şeklinde konuştu.

Devam eden projelerden bahseden Keskin, TEM otoyolu inşaatının birkaç ay içinde tamamlanacağı, askerlik şubesi, hükümet konağı, karakol binaları gibi yapıların 2010 yılı içinde yapılacağı müjdesini verdi. 2 kültür merkezinin de bu yıl faaliyete geçeceğini söyleyen Keskin, Sultanbeyli’nin bu merkezlerle kültürel anlamda daha zengin bir ilçe olacağını dile getirdi.

Hamidiye Mahallesi’ndeki projeler ve 2010

Göreve geldikleri günden beri Hamidiye Mahallesi’nde yapılan yeniliklerden bahseden Keskin, mahallenin yüzde 85’inin asfaltlanması, kaldırım, kilit taşı onarımları ile ızgara tamiri, ağaç budama, bordür boyama, sulama gibi çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

2010’da Hamidiye…

2010 yılı içinde kalan yüzde 15’lik bölümün tamamlanmasıyla mahallede asfaltız yolun kalmayacağı müjdesini veren Keskin, “Gölet Polis Karakol İnşaatı tamamlanacak, sokak ve caddelerinin kaldırım işleri bitirilecek, 1 adet fitness grubu yapılacak ve orta Gerilim hatları yeraltına alınacak” dedi.

Konuşmasının bitiminde soruları yanıtladıktan sonra mahalle gezisine çıkan Keskin,  Mevlana İlköğretim Okulu, Mesleki Eğitim Merkezi, BELNET, muhtarlık ve sağlık ocağını ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı. Keskin gezisini vatandaşlarla sohbet ederek, onların problemlerini dinleyip fikir alışverişlerinde bulunarak tamamladı.

Galeri
📆 23 Şubat 2010 Salı 12:02   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR