MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Manşet, Toplum » İnternet Medyası Derneği tarafından düzenlenen ‘İnternet Zirvesi’ başladı.

İnternet Medyası Derneği tarafından düzenlenen ‘İnternet Zirvesi’ başladı.Babuşcu, ”İnternet haberciliği tüm dünyada yükselen değer”

İnternet Medyası Derneği tarafından düzenlenen ‘İnternet Zirvesi’ başladı. Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu’nun da katıldığı zirvede önemli konuların altı çizildi.

Zirve sonrası görüşlerini aldığımız AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, medyada internet haberciliğinin önemli bir değer olduğunu kaydetti. ”Hayatın hemen her anına ve alanına seslenen internetle birlikte son son yılların önemli mass communication araçları arasına katılan internet medyasının çok hızlı bir yükseliş grafiği çizdiğine de değinen” Babuşcu,

”Türkiye dünyada teknolojiyi batılı ülkelerden bile daha etkili ve çok yönlü kullanan bir ülke. Bunu e-devletten e-belediyeciliğe, e-eğitimden e-şikayete kadar görmek mümkün. Aynı gelişme internet medyası için de geçerli. Belki çok gündeme gelemiyor ama örneklerine bakıldığında Türk internet medyası dünyanın en nitelikli, işleyişli ve geniş bir portföye sahip olan medyası. Bu konuda emeği geçen herkesi kutlamak ve desteklemek gerekiyor” dedi.

”Türkiye’de internet medyası müthiş bir güce ulaştı”

İnternet medyasının sorunları konusunda önemli çalışmalar yaptıklarını kaydeden Babuşcu, resmi ilan alımlarıyla haber sitelerinin desteklenmesi konusunda önemli mesafeler kaydedildiğinin altını çizdi.

İnternet medyasının gücünü, özgürlüğünden ve teknolojik imkanlardan aldığına da dikkat çeken Babuşcu, ”Türkiye’de internet medyası müthiş bir güce ulaştı. Ancak bu kötü yönde kullanılmamalı. Kimse zan altında bırakılmamalı. Çamur at izi kalsın tarzında bir habercilik anlayışı dönemi artık bir daha ortaya çıkmamak üzere sona ermeli. Haber öznelerine söz hakkı tanınmalı. Haberin doğruluğu bir kaç noktada kontrol edilmeli” diye konuştu.

Kadir Has Üniversitesi’nde gerçekleştirilen toplantıya, Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Murat Karakaya ve Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay da katıldı.

Etiketler: , , ,
📆 27 Mayıs 2010 Perşembe 16:33   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR