MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Belediye, Flaş, Toplum » Kartal Belediyesinden vefa iftarı….!
Kartal Belediyesinden vefa iftarı….!


İftar Sofralarını geçen yıl olduğu gibi bu yıl da mahallelere yayan Kartal Belediyesi,  engelli, gazi, şehit yakınları ve yaşlılara ayrı bir iftar verdi.

Kartal Belediyesi Ramazan ayı dolayısıyla iftar yemeklerine devam ediyor. İlçe genelinde dokuz ayrı yerde yaklaşık 5 bin kişiye her gün iftar yemeği veren Kartal Belediyesi, son olarak engelli, gazi, şehit yakınları ve yaşlılara yönelik iftar düzenledi. Engelli, gazi, şehit yakınları ve yaşlıları evlerinden alarak iftar yemeğinde misafir etti. Yakacık’ta bir restoranda düzenlenen geleneksel iftar yemeğine Fiziksel Engelliler Vakfı, İşitme Engelliler Spor Kulübü Derneği, Türk Anneler Derneği, Türkiye Muharip Gaziler Derneği, Kent Konseyi Emekli ve Yaşlılar Derneği kurumsal düzeyde katıldılar.

Engelliler, gaziler, şehit yakınları ve yaşlılarla bir araya gelen Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, katılımın yoğun olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Davetlilerin önemli bölümü görevliler tarafından evlerinden servislerle alınarak iftar yapılacak restorana getirildi. Okunan dualar eşliğinde iftarlarını yapan konukların bulunduğu masaları tek tek dolaşan Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, davetlilerle bol bol vakit geçirdi. Yemeğe katılan 91 yaşındaki bir gazi ile sohbet eden Öz, gazinin elini öperek minnetini bildirdi. Öz, konuşmasını yaparken engelliler için de işaret diliyle konuşmalar tercüme edilerek, işitme engellilere aktarıldı.

Gecede bir konuşma yapan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, ülkenin ve milletin yaşadığı sıkıntılardan kurtulmasını temenni etti. Kısa süre önce Bosna Hersek’te Kardeş Belediye Visoko’ya yaptıkları ziyaretten de söz eden Öz “Bosna’da ki o savaş kalıntılarına şahit olduk. Tankların topların izlerini ve insanlarda verdiği o çöküntüyü gördük. Savaşın acıları, izleri insanların yüreğindeydi. Allah bu ülkeye bu tür acılar göstermesin. Sağlık, sıhhat, huzur, birlik beraberlik versin. Hepinize hayırlı Ramazanlar, görüşemezsek, hayırlı bayramlar diliyorum. Allah hepimizi, sağlıklıca, huzurluca seneye bu günlere eriştirsin” dedi.

İftar yemeğine katılan konuklar daha sonra servislerle evlerine kadar bırakıldı.

Galeri
📆 19 Ağustos 2010 Perşembe 16:33   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR