MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Belediye, Flaş, Toplum » Kartal Belediyesi temizlik çalışmalarını gece gündüz sürdürüyor
Kartal Belediyesi temizlik çalışmalarını gece gündüz sürdürüyor


Kartal Belediyesi aşırı sıcaklarla birlikte temizlik çalışmalarını gece gündüz sürdürüyor.

Kartal Belediyesi yaz aylarındaki aşırı sıcaklarla birlikte oluşan sinek, sivrisinek ve bakterilerin önüne geçmek için Temizlik İşleri ekipleriyle gece gündüz çalışıyor. Rutin temizlik çalışmalarıyla birlikte diğer temizlik uygulamalarına da hız veren Belediye, sokakların ve çöp konteynırlarının ve parkların hijyenik olmasına oldukça dikkat ediyor.

Kartal genelinde sabah saatlerinde cadde ve sokakların süpürülmesi ile başlayan temizlik çalışmaları daha sonra yolların yıkanması ile devam ediyor. Rutin çöp toplama işleminin yapılmasından sonra, çöp konteynırına yanaşan son model araçlar, konteynırları yıkayarak halk sağlığını tehdit edici unsurları ortadan kaldırıyor.

Mahallelerde, halk pazarlarının kurulduğu alanlara da önem veren Kartal Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, pazarın toplanması ile hızla çalışmalarına başlıyor. İlk olarak insan gücüyle çöplerin belirli aralıklarla toplanmasının yapıldığı çalışmalara, daha sonra iş makineleri dahil oluyor.

Çöpleri toplama ve çöp arıtma tesisine nakil işleminde son model araçlar halka hizmet için aralıksız çalışıyor. Gece boyu süren çalışmalardan sonra, su tankerleriyle yıkanan caddeler tertemiz oluyor.

Yaz aylarında çocukların da sağlığını düşünen Temizlik İşleri ekipleri mahallelerde bulunan parkların da genel temizliğini yapıyor. Çocukların gün boyunca oyun oynadıkları parkların hijyenine de önem veren Kartal Belediyesi özellikle bu konudaki duyarlılığını kanıtlıyor.

Park alanlarındaki çöplerin toplanması ile birlikte sürekli temizliğini yapan ekipler, parkların içini ve çevresini de önemsiyor. Çöp toplama işlemi haricinde park alanlarının genel sulama ve bakım işlemlerini de yapan ekipler, geleceğimiz olan çocukları sağlık tehditlerinden mümkün oldukça uzak tutmaya çalışıyor.

Galeri
📆 23 Ağustos 2010 Pazartesi 16:45   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR