SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel

Yurt dışında iş fırsatı! Yüzbinlerce işçi alımı yapılacak

Yayınlanma:
ABONE OL

Yurtdışında çalışma fırsatı yakalamak isteyenlere güzel haber geldi. 100 binlerce işçi alımı yapılacak. Euro ile maaş almak isteyenler bu fırsatı kaçırmasın.

Türkiye’de işsizlik oranları ve hayat şartları her geçen gün zor ulaşmaya devam ederken Almanya’dan güzel bir işçi alımı haberi geldi. Yurt dışında çalışmak isteyenler için Almanya yüzbinlerce işçi alımı yapacak. Fırsat kartı uygulamasını devreye sokan ve nitelikli iş gücünü arttırmak isteyen Almanya, Türkiye’den de alım sağlayacak. Yurtdışında çalışmak isteyenler Almanya’nın bu fırsatını sakın kaçırmasın. 1 Haziran itibari ile yürürlüğe giren fırsat kartı uygulaması ile ilgili merak edilenler haberimizde…

Almanya, geçtiğimiz günlerde nitelikli iş gücü gücünü arttırmak amacıyla yeni bir yasa tasarısı hazırlamıştı. Fırsat kartı uygulaması adı verilen yeni düzenleme 1 Haziran itibari ile yürürlüğe girdi. Bu düzenlemeyle birlikte Almanya Avrupa birliği dışındaki ülkelerden gelen bireylere iş fırsatı sunmaya başladı.

1 HAZİRAN’DAN İTİBAREN UYGULAMA BAŞLADI

Almanya’nın fırsat kartı sayesinde iş sözleşmesi olmasa bile milyonlarca kişi Almanya’ya gidip çalışma imkanı yakalayacak. Almanya’nın bu sisteminde adaylar belirli kriterlere göre değerlendirilecek ve bir puan sistemi konulacak.

FIRSAT KARTI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Almanya’da iş imkanı yakalamak isteyenler için fırsat kartının bazı başvuru şartları bulunuyor. Bunlardan en önemlisi ise dil bilme şartı. Almanya’nın aradığı dil şartı A1 seviyesinde Almanca ya da B2 seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olmak.

Ayrıca Almanya üniversite mezuniyeti şartı da arıyor. Dört yıllık ya da en az iki yıllık mesleki eğitimi tamamlamış olmak aranan eğitim şartları arasında bulunuyor.

BANKA HESABINIZDA PARA OLMASI GEREKİYOR

Fırsat kartı uygulaması kapsamında Almanya’ya iş aramak için gitmek isteyenlerin Almanya’da kalma süresi boyunca masraflarını karşılayabilecek bir maddi durumunun olması da şart. Almanya 2024 yılı için bu tutarı 1027 Euro olarak belirledi. Aynı zamanda bir yıllık vize içinde 12.324 Euro’nun Almanya’da bloke bir hesaba yatırılması gerekiyor.

75 EURO ÖDEYEN BAŞVURU YAPABİLECEK

Fırsat kartı uygulamasına başvuru yapmak için bir başvuru ücreti de bulunuyor. 75 Euro ödeme yaparak bu karta başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca yukarıda belirtilen temel şartları sağladıktan sonra altı puana da ihtiyacınız var. Almanya’nın belirlediği puanlama ise şu şekilde:

4 Puan: Diplomaya dayalı mesleklerde denkliği olanlar (örneğin öğretmenler, hemşireler, mühendisler).

3 Puan: Son 7 yılda alanında kesintisiz 5 yıllık deneyime veya B2 seviyesinde Almanca bilgisine sahip olanlar.

2 Puan: İki yıllık iş deneyimi veya B1 seviyesinde Almanca bilgisine sahip olanlar. Ayrıca 35 yaşından genç başvuru sahiplerine de 2 puan veriliyor.

1 Puan: 40 yaşından gençlere veya daha önce turistik olmayan amaçlarla en az 6 ay Almanya’da bulunmuş kişilere veriliyor. C1 seviyesi İngilizce de bir puan değerinde.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Genel
23 Temmuz 2024
İstanbullular hazırlıklı olun! Saat verildi: Nihayet nefes aldıracak yağış geliyor

Son dakika haberi… Günlerdir yanıp kavrulan İstanbul için AKOM’dan son dakika uyarısı geldi. Bugün öğle saatlerinden itibaren İstanbul’da gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. İstanbul için son dakika haberi geldi. AKOM bir son dakika açıklaması yaparak öğle saatleri için İstanbulluları uyardı. Günlerdir kavurucu sıcakların etkili olduğu İstanbul’da sıcaklıklar Öğle saatlerinde 33 dereceye kadar yükselecek ancak beraberinde […]

Genel
22 Temmuz 2024
Türküler Yarıda Kaldı, Lütfü Ortakale Aramızdan Ayrıldı…

Konuk Yazar, Marmara Üniversitesi YADYO Müdürü Prof. Dr. Halûk Harun DUMAN, TRT Türk Halk Müziği Sanatçısı Erzurumlu Lütfü Ortakale’nin vefatı sonrası bir yazı kaleme aldı. *   Türküler Yarıda Kaldı, Lütfü Ortakale Aramızdan Ayrıldı…   Gitti gelmez bahar yeli, Şarkılar yarıda kaldı, Bütün bahçeler kilitli, Anahtar tanrıda kaldı…   ÜNLÜ ŞAİR Cahit Sıtkı Tarancı (1910-1956), […]

Basında Kartal
22 Temmuz 2024
Aydos Orman Yangınında Söndürme Çalışmalarına Kartal Belediyesi Ekipleri Destek Verdi

Kartal Belediyesi ekipleri, dün saat 14.00 sularında Aydos Ormanı’nın Pendik sınırları içinde henüz belirlenemeyen nedenle çıkan ve kısa sürede çevreye yayılan yangında, İBB ekipleri ile birlikte, yangını söndürmeye çalışan itfaiye ekiplerine destek verdi. Yangın ekiplerin uzun uğraşları neticesinde kontrol altına alındı. İstanbul Pendik’te, Aydos Ormanı’nda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Haber verilmesi üzerine Kartal Belediyesi de […]

Genel
22 Temmuz 2024
İstanbullular Hazırlıklı Olun! 24 Saat Sürecek: Resmen Nefes Alınmayacak

Son dakika uyarısı İstanbul için geldi. Tam 24 saat sürecek, resmen nefes alınmayacak. Herkes hazırlıklı olsun. Türkiye’de sıcaklık rekorları kırılmaya devam ediyor. Bugün haftanın en sıcak günü olacak. Özellikle İstanbul için gün oldukça zorlu geçecek. Meteorolojik kaynaklar uyarı yaptı. Bugün evden dahi çıkmayın. İşte İstanbul için kritik uyarı detayları… İSTANBUL İÇİN KRİTİK 24 SAAT Hava […]