SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Kayıp Malezya Uçağı Ses Kaydı Sayesinde Bulunabilir! 10 Yıl Sonra Ortaya Çıktı

Yayınlanma:
ABONE OL

Kayıp Malezya uçağı ses kaydı sayesinde 10 yıl sonra bulunabilir. 2014 yılından beri aranan Malezya uçağının 6 Saniyelik bir su altı sinyali olduğu belirlendi.

2014 yılından bu yana Kayıp olan Malezya uçağı ile ilgili ilginç gelişmeler yaşanıyor. Cardif Üniversitesi araştırmacıları, Malezya uçağının tespit edilmesine yönelik 6 Saniyelik bir su altı sinyali olduğunu belirledi.

The Telegraph gazetesinde Pazartesi günü yayınlanan bir haberde, 10 yılı aşkın süredir Kayıp olan Malezya uçağına dair yeni gelişmelere aktarıldı. Malezya Hava Yolları’na ait olan ve 2014 yılında yaptığı sefer sırasında Kaybolan Malezya uçağını bir ses kaydı bulabilir. Yapılan araştırmalar sırasında uçağın nerede olduğunu çözmeye yardımcı olabilecek bir sinyal belirlendi.

10 YILDAN BU YANA KAYIP

8 Mart 2014 tarihinde Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’dan hareket eden ve içerisinde 12 kişilik mürettebat ve 227 yolcu bulunan Uçak inişe yarım saat kala ortadan kaybolmuştu.

O günden bu yana bulunamayan uçakla ilgili olarak Cardiff Üniversitesi araştırmacıları yeni bir veriye ulaştı. Kayıp Malezya uçağının bulunması için önemli bir gelişme olduğu belirtilen yeni veri Hint Okyanusu’ndaki su altı Mikrofonları aracılığı ile kaydedilmiş bazı sinyaller oldu.

UÇAK OKYANUSA DÜŞMÜŞ OLABİLİR

6 saniyelik ses kaydının uçağın düştüğü tahmin edilen saatlerde kaydedildiği belirtilirken enkaz noktasını tespit etmekte yardımcı olabileceği ifade edildi. Araştırmacılara göre saniyede 200 metre irtifa kaybeden 200 tonluk bir uçak okyanusa düşmesi durumunda küçük bir deprem etkisi yaratmış olabilir.

İngiliz bilim insanlarına göre uçağın düşmesi ile oluşan kinetik enerji binlerce kilometre uzaktaki su altı Mikrofonları tarafından kaydedilebilir.

Söz konusu sinyalin de bu sebeple gelmiş olabileceği tahmin ediliyor. Yapılacak araştırmalar sonucunda benzeri sinyal ölçümü kaydedilmesi durumunda uçağın enkazına ulaşılabileceğini belirten uzmanlar, araştırmalar sonucunda sinyallerin alakasız olması durumunda tahmini enkazın yeniden araştırılacağını söyledi.

author avatar
kader gun

İlgili Haberler

Dünyadan
18 Temmuz 2024
Biden adaylıktan çekilecek mi! Açıklaması dikkat çekti

ABD’de Trump’ın uğradığı saldırı sonrası başkanlık yarışı daha da dikkat çekici bir hale geldi. Mevcut Başkan Biden’den de önemli açıklamalar var. Peki Biden adaylıktan çekiliyor mu? ABD Başkanı Biden, son dönemlerde davranışları ile dikkat çekiyor. Bu da nedenle de hem zihinsel hem de fiziksel sağlığı sorgulanıyor. Açıklama yapan Biden, doktorların hasta olması durumunda adaylıktan çekileceğini […]

Beyond Coffee: The Unexpected Uses of Paper Cups in Art and Education

Most people know paper cups as containers used for holding coffee and other beverages, but they are much more than that. Due to their flexibility and availability, paper cups have become an interesting object in art and educational activities. This article focuses on the artistic and educational aspects of paper cups and the solutions offered […]

Dünyadan
14 Temmuz 2024
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Trump’a Saldırı Girişimi Hakkında Açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD başkanı adayı Donald Trump’a yönelik saldırı girişimi hakkında sosyal medya hesabından açıklama yaptı. ABD başkan adayı Donald Trump, dün yaptığı miting sırasında saldırıya uğramıştı. Saldırı sırasında Trump kulağından yaralanırken saldırgan ise öldürüldü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da sosyal medya hesabından Donald Trump’a yönelik saldırıya ilişkin açıklama yaptı. X hesabından bir paylaşım […]

Dünyadan
11 Temmuz 2024
SON DAKİKA! 7,1 Büyüklüğünde Deprem Oldu

Son dakika deprem… O ülkede 7.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Ölü ya da yaralı var mı? Son dakika haberine göre Filipinler’de 7,1 şiddetinde deprem meydana geldi. Şiddetli bir sarsıntı yaşayan ülkede ölü ya da yaralı olup olmadığı sosyal medyada araştırılmaya başlandı. Peki Filipinler’de depremde ölü ya da yaralı var mı? Son dakika haberine göre Filipinler’in […]