SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Asgari Ücret Rakamını Duyurdu! 17.30’da Kürsüye Çıktı, 25 Bin TL Dedi

Yayınlanma:
ABONE OL

CHP genel başkanı Özgür Özel Gebze mitinginde talep ettikleri asgari ücrete açıkladı. Saat 17.30’da kürsüye çıkan Özgür Özel net konuştu. Hem asgari ücretli hem de emekli için yeni gelişmeler var.

CHP Gebze mitingi sonrası Asgari ücretli mi emekli için yeni gelişmeler var. Binlerce kişinin katıldığı mitingde, Özgür Özel asgari ücret taleplerini açıkladı. Kocaeli’nin Gebze ilçesinde düzenlenen Emek mitingi kapsamında saat 17.30’da kürsüye çıkan Özgür Özel, hem asgari ücret zammı Hem de emekli zammı alana kadar vazgeçmeyeceklerini söyledi.

CHP’NİN GEBZE MİTİNGİ BAŞLADI

CHP’nin Gebze’de düzenlediği Emek mitingi binlerce kişinin katılımıyla başladı. Özellikle asgari ücrete zam olmayacağı yönünde açıklamalar sonrası vatandaşlar meydanlarda sorunlarını dile getirmeye çalışıyor. Özgür Özel’in de katıldığı CHP’nin Emek mitinginde Çocuk işçiler, 2000 TL burs nedeniyle çalışmak zorunda kalan öğrenciler, Kağıt toplayıcılar, asgari ücretler ve emekliler gibi toplumun tüm kesimleri gündeme taşındı.

Saat 17.30’da kürsüye çıkan Özgür Özel, kendisini bekleyen kalabalığa seslendi. Yoksulluğa alışmayı Kabul etmeyenler için bu mitingin düzenlendiğini belirten Özgür Özel, bu meydanda toplanan vatandaşların tek bir sorunu olduğunu onun da geçinememek olduğunu söyledi. Hak Aramaya devam edeceklerini belirten Özgür Özel, “Enflasyon eziyor, zam gelmiyor. Yazıklar olsun böyle düzene. Bu düzen büyük bir yoksulluk, büyük bir açlık getirmiştir.” Dedi.

EMEKLİ MAAŞLARININ ASGARİ ÜCRET SEVİYESİNE YÜKSELTİLMESİ

Sokaklarda ve meydanlarda seslerini duyurmak için çalışmaya devam edeceklerini belirten Özgür Özel, refah payı almanın emekçinin Hakkı olduğunu söyledi. Emekli maaşının bir asgari ücret seviyesine çekileceği güne kadar durmayacaklarını ve susmayacaklarını belirten Özgür Özel, “Kademeyi de, stajı da konuşacağız… Hep beraber başaracağız. Herkesin derdini dile getirmeden buradan ayrılmayacağız. Türkiye işçi sınıfı hakkını size bırakmayacak. Çiftçilerin de yanındayız. Doyurmak için önce doymak gerek.” İfadelerini kullandı.

ASGARİ ÜCRET TALEBİNİ AÇIKLADI

Özgür Özel bugünkü miting sırasında yaptığı konuşmada CHP’nin asgari ücret talebinde açıkladı. Asgari ücretin ocaktan bu yana yaklaşık 4.000 TL değer kaybettiğini belirten Özgür Özel, O günkü 17.000 TL’nin bugün 13.000 TL’ye düştüğünü ifade etti. En az enflasyon kadar bir asgari ücret talepleri olduğunu belirten CHP lideri, 25.000 TL’nin altında asgari ücreti kabul etmediklerini ifade etti.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Ekonomi
23 Temmuz 2024
SGK’dan milyonlarca kişiye ÇİFT MAAŞ müjdesi! Resmen onay çıktı

Son dakika haberi… SGK’dan onay çıktı, o kişiler için çift maaş müjdesi geldi. SSK ve bağ-kurlu çalışanlar bu fırsatı kaçırmasın. SGK’dan çift maaş müjdesi milyonlarca vatandaşı sevindirecek. SSK ve bağ-kur’lu olarak çalışanlar, başvuru yapmaları durumunda gerekli şartları da taşımaları halinde çift maaş alma fırsatına sahip olacak. Sosyal Güvenlik Kurumu, çift maaş için aranan tüm şartları […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
SGK-SSK, BAĞ-KUR’lu Emekliye Yüzde 14 Refah Payı Zammı! Yeni Maaş Tablosu Açıklandı

SGK-SSK, BAĞ-KUR’lu emekliye yeni zam geliyor. Refah payı zammının yanı sıra Ocak 2024 maaş tablosu ortaya çıkmaya başladı Emekli ve memur maaşı alan milyonlarca vatandaş bu ay itibariyle zamlı maaşlarını cebine koymaya başladı. Bir yandan refah Payı ile ilgili tartışmalar sürerken bir yandan da emekliler Ocak ayı maaş zamla hesaplarını şimdiden yapmaya başladı. Enflasyon tahminleri […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
1999 – 2019 SGK Girişlilere Erken Emeklilik! 45 Yaş ve 10 Yıl Yetiyor

SGK girişi 1999-2019 arası olanlar için erken emeklilik sürpriz. Emeklilik için 45 yaş ve 10 yıl yeterli oluyor. İşte erken emeklilik detayları… SSK ve bağ-kur’lu çalışanlar, yasaları değerlendirerek daha erken yaşta emekli olmanın hayalini kuruyor. Çalışma hayatını bir an önce tamamlamak, emekli maaşı almak isteyenler için birçok yeni düzenleme var. Bunlar arasında şu anda TBMM’de […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
Emekliye Zam EK İKRAMİYE Geliyor: 10.000 – 18.000 TL Arası Ödenecek

Emekliler dikkat. Ek ikramiye müjdesi geldi. Maaş zammı sonrası yeni açıklama yapıldı. Temmuz ayının sonuna kadar 10.000 – 18.000 TL Arası ek ikramiye hesaplarda… Emeklilere zam sonrası sevindirici bir haber daha geldi. Maaş zammının yanı sıra ek ödeme zammı da yapıldı. SSK, Bağ-Kur, 4C emeklisinin tamamına IBAN numarasından ek ikramiye ödemesi zamlı olarak yapılacak. Yarın […]