SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Emekliyi Mest Eden Jest 23.00’te Açıklandı! Ek Ödeme 20.000 TL’ye Yükseldi

Yayınlanma:
ABONE OL

Emekli maaşı alanları mest eden haber geldi. Gece 23.00’te açıklanan kararla, emekliye ek ikramiye miktarı 20.000 TL’ye yükseldi.

16 milyon emekli Temmuz ayında zamlı maaş almaya başlayacak. Milyonların heyecanla beklediği zaman oranlarına ilişkin tahminler var. SSK ve BAĞ-KUR emeklileri için tahmini zam oranı refah payı hariç yüzde 25-26 bandında olacak. Memur emeklisi için ise yüzde 20-21 aralığında bir zam oranı bekleniyor. Maaş zamları ile birlikte promosyonları da artış öngörülüyor. Hatta birçok kişi bir üst dilimden Maaş almaya başlayacağı için promosyonlarda da üst dilime yükselmiş olacak. Fakat bankalarında güncelleme hazırlığı var.

Bankalar Temmuz ayında yapılacak maaş zammının ardından emekli müşteri sayısını artırmak amacıyla promosyon güncellemesine gidecek. Yeni promosyonlara ilişkin de ipuçları gelmeye başladı. Temmuz ayında yapılacak emekli zammı sonrası özel bankalar promosyon miktarlarını 20.000 TL’ye kadar çıkarmayı planlıyor. Kamu bankalarında ise promosyon ücretleri 15.000 TL’yi bulacak. Yine dul ve yetim aylığı alanlar içinde en az 7500 TL’lik promosyon öngörülüyor. Peki güncel durumda emekli promosyonları ne kadar? En yüksek promosyon veren bankalar hangileri?

EMEKLİ PROMOSYON ÜCRETLERİ GÜNCELLENECEK

Temmuz ayında SSK ve BAĞ-KUR emeklisi ile memur ve memur emeklisinin maaşları artacak. Maaş zammı için ipuçları gelmeye başladı. Yapılacak zam oranları SSK ve BAĞ-KUR emeklisi için yüzde 25-26 aralığında tahmin edilirken memur ve memur emeklisine ise yüzde 20-21 aralığında zam bekleniyor. Ancak bu rakamlar refah Payı hariç olarak hesaplandı.

Emekli maaşlarının artması ile birlikte birçok emekli promosyonda da üst limite yükselmiş olacak. Ancak bankalarda bir güncelleme hazırlığına girdi. Emekli müşteri sayısını arttırmak isteyen bankalar, Temmuz ayından itibaren promosyon miktarlarını 20.000 TL’ye kadar yükseltmeyi planlıyor. 1 Temmuz’dan itibaren bankaların güncel promosyon rakamlarını duyuracağı tahmin ediliyor.

EN YÜKSEK PROMOSYON VEREN BANKALAR

Haziran ayında da birçok banka cazip promosyon fırsatları ile dikkat çekiyor. Özellikle 4 bankada oldukça yüksek promosyon imkanı var. Emekliye en yüksek promosyon veren bankalar listesi şu şekilde:

ING Bank: Emekli maaşı 10.000 TL ve üstü olan tüm emeklilere ek koşulsuz 15.000 TL’ye Varan promosyon fırsatı. Aynı zamanda emekli maaşını taşıyarak 3 adet otomatik ödeme talimatı verenlere 3000 TL de ek promosyonla birlikte toplam 18.000 TL ödeme.

Albaraka Türk: Bankanın emeklilere ek koşulsuz verdiği promosyon miktarı 16.000 TL olarak açıklandı. Aynı zamanda emekliler bu bankaya geçmeleri durumunda 15.000 TL’ye Varan faizsiz kredi desteğinden de yararlanabiliyor.

Yapı Kredi: 10.000 TL ve üstü maaş alan emekliye Yapı Kredi Bankası’nın ödediği promosyon miktarı ek koşulsuz 15.000 TL. Ayrıca otomatik ödeme talimatı verenler 3000 TL de ek ödeme alabiliyor.

Akbank: Emekliye ek koşulsuz verilen promosyon 15.000 TL’ye yükseltildi. Emekliler kredi kartı kullanmaları durumunda hediye olarak 2500 TL de chip para kazanıyor.

30 HAZİRAN SON BAŞVURU TARİHİ

Haziran ayında avantajlı promosyon fırsatlarını değerlendirmek isteyen emekliler için 30 Haziran son başvuru tarihi. Emekli maaşını bu tarihe kadardır taşıyanlar yukarıdaki promosyon fırsatlarından yararlanabilecek. Emekliler, maaş taşıma başvurularını seçtikleri bankanın şubelerinden, mobil bankacılık hizmetlerinden ya da internet bankacılığı üzerinden yapabilir.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Ekonomi
12 Temmuz 2024
Cumhurbaşkanı Onayladı! İşte 17 Temmuz’dan İtibaren Verilecek En Düşük Emekli Maaşı

Emekli maaş zammı son dakika. Cumhurbaşkanı onayladı, yeni en düşük emekli maaşı belli oldu. İşte 17 Temmuz’dan sonra ödenecek en düşük emekli maaşı… Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın emekli maaşı zammı ile ilgili kararı ortaya çıktı. Emeklilere 17 Temmuz’dan itibaren ödenecek zamlı maaşlar açıklandı. Milyonlarca emekli bu kararı bekliyordu. Peki en düşük emekli maaşı ne kadar oldu? Yeni […]

Ekonomi
12 Temmuz 2024
Resmen Açıklandı! Emekli Maaş Zammı Değişikliği Duyuruldu

Emekli maaşı alma için sıcak gelişmeler devam ediyor. Son karar Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kaldı. Emekli maaşlarına ilave zam kararı ile ilgili son dakika gelişmesi var. Milyonlarca emekli en düşük emekli maaşında kararın alınmasını bekliyor. Son dakika haberleri de bu sebeple yakından takip ediliyor. Emekli maaşlarına yapılacak artışla ilgili kulis bilgileri paylaşılmıştı. En düşük emekli maaşının 2000 […]

Ekonomi
12 Temmuz 2024
Tüm Emekliler İçin 12.15’te Açıkladı: Gözünüz Aydın

SSK ve bağkur emeklisi için 12:15’te önemli açıklamayı yaptı. Gözünüz aydın diyerek son maaş zammı kararını duyurdu. Tüm emekli maaş alması ilk baştan değişti. SGK uzmanı İsa karakaş, emekli maaşı alan milyonlarca vatandaşa seslenerek saat 12:15’te yeni kararı duyurdu. Emeklilere gözünüz aydın diyen İsa  karakaş, yeni haberleri pes peşe verdi. Peki emekli kök maaş zammı […]

Ekonomi
12 Temmuz 2024
12 Ay Geri Ödeme Yok! Devlet Destekli 250 BİN TL Verilecek

Nakit ihtiyacı olanlara sürpriz haber geldi. 12 ay tek kuruş geri ödemeden 250.000 TL’lik ihtiyaç kredisi sizi bekliyor. Devlet destekli ihtiyaç kredisi fırsatları başladı. Nakit ihtiyacı olan, yeni iş kurmak isteyen, işini büyütmek isteyen milyonlarca kişi için duyuru yapıldı. Tam 250.000 TL kredi devlet destekli olarak verilecek ve 12 ay geri ödemesiz olarak sağlanacak. Devlet […]