SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Eğitim

LGS Sonuç Sorgulama Ekranı! meb.gov.tr Çöktü Mü? Neden Açılmıyor?

Yayınlanma:
ABONE OL

Meb.gov.tr çöktü mü? LGS sonuç sorgulama ekranı neden açılmıyor? İşte LGS sonuçları ve sorgulama ekranı…

Meb.gov.tr çöktü mü? Milyonlarca öğrencinin Büyük bir merakla beklediği LGS sonuçları açıklandı. Ancak LGS 2024 sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar siteye giremedi. Bu sebeple meb.gov.tr Çöktü mü sorusunun yanıtı araştırılmaya başlandı. Şu anda yaşanan yoğunluk nedeniyle siteye ulaşım sağlanamıyor. Peki LGS puanına nasıl bakılır nereden öğrenilir?

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınav sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) resmi internet sitesinde bugün sabah saatlerinde sürpriz bir şekilde erken açıklandı. Normalde öğleden sonra 15.00’te açıklanması beklenen sonuçlar, saat 09.45’te erişime sunuldu. Ancak, 1 milyondan fazla öğrencinin sonuçları sorgulamaya çalışmasıyla birlikte site, yoğunluk nedeniyle erişime kapandı.

MEB SİTESİ NEDEN ÇÖKTÜ?

MEB’in resmi web sitesi, LGS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte beklenmedik bir kullanıcı trafiğine maruz kaldı. “Şu Anda Servis Sunulamıyor! Daha Sonra Tekrar Deneyiniz” uyarısıyla karşılaşan öğrenci ve veliler, sonuçları öğrenemedi. Bu durum, sınav sonuçlarının erken saatte açıklanmasının planlanmamış bir sonucu olarak değerlendiriliyor.

LGS SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLİR?

LGS sonuçlarına erişim sağlamak için öğrenciler ve veliler, şu yöntemleri kullanabilir:

MEB Resmi İnternet Sitesi: MEB’in web sitesi (meb.gov.tr) üzerinden sonuç sorgulama sayfasına giriş yaparak sonuçlara ulaşabilirsiniz. Site erişime açıldığında, öğrenciler TC kimlik numaraları ve sınav giriş belgelerindeki bilgiler ile giriş yapabilir.

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi: e-Okul sistemine giriş yaparak da LGS sonuçlarınızı kontrol edebilirsiniz. E-Okul sistemi, öğrenci bilgileri ve akademik performans verilerini içerir.

MEB Duyuruları ve Basın Açıklamaları: MEB, duyurular ve basın açıklamaları yoluyla da sonuçlar hakkında bilgi verecektir. Bu nedenle MEB’in sosyal medya hesaplarını ve resmi duyurularını takip etmek önemlidir.

author avatar
kader gun

İlgili Haberler

Eğitim
17 Temmuz 2024
Yurt Ücretlerine Büyük Zam: Fiyatlar Yüzde 300 Arttı

YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından yurt ücretlerine yapılan büyük zam öğrencileri zorlayacak. KYK ve özel yurt ücretlerindeki artışlar dikkat çekiyor. YKS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte öğrenciler tercih maratonunu tamamlayacak ve yurt ücretlerini araştırmaya başlayacaklar. Ancak, yurt ücretlerine şimdiden büyük zam geldi. KYK ve özel yurt ücretlerindeki artışlar, özellikle şehir dışında eğitim alacak öğrencileri endişelendiriyor. Bu yıl yurt […]

Eğitim
17 Temmuz 2024
Yüzde 400 ZAM Açıklandı! Yarından İtibaren Geliyor

Öğrenci ve velilere kötü haber var. Tam yüzde 400 zam açıklandı. Yarından itibaren geçerli olacak. Son dönemlerde sık sık gündeme gelen özel okul zammı ve servis ücreti zammı sonrası yeni bir haber daha velilerin canını sıkacak. Okullarda geçtiğimiz yıl 6 ile 10.000 TL arasında değişen kitap ücretleri Bu yıl neredeyse 5 katına çıkacak. Özel okullar […]

Eğitim
16 Temmuz 2024
Son Dakika! 2024 YKS Tercih İşlemleri Tarihi Açıklandı

Üniversite adaylarının heyecanla beklediği YKS 2024 sınav sonuçları belli olmuştu. ÖSYM bir son dakika açıklaması yaparak 2024 YKS tercih tarihlerini de duyurdu. ÖSYM başkanı Ersoy bir son dakika açıklaması yaparak üniversite adaylarının heyecanla beklediği 2024 YKS tercihlerini duyurdu. 2024 YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK? ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre 2024 YKS tercih işlemleri 25 Temmuz 2 […]

Eğitim
16 Temmuz 2024
Son Dakika! YKS 2024 Sonuçları Açıklandı

Son dakika… ÖSYM tarafından 8-9 Haziran tarihlerinde gerçekleşen YKS 2024 sınav sonuçları açıklandı. İşte 2024 YKS sonuç sorgulama ekranı… Son dakika haberine göre 2024 YKS sınav sonuçları açıklandı. ÖSYM başkanı Bayram Ali Ersoy, yaptığı açıklamada ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden, 2024-YKS sonuçlarının erişime açıldığını duyurdu. 2024 YKS SONUÇ SORGULAMA EKRANA ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre adaylara herhangi […]