MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Belediye, Flaş, Toplum » Akman: ‘Alınan kararlar önce meclisten geçmeli’
Akman: ‘Alınan kararlar önce meclisten geçmeli’


Belediye Meclisi’nde Göçebe, Çadır ve “Ucube”Tartışması!

Kartal Belediyesi AK parti Meclis üyesi Mehti Akman, Kasım ayı Meclis Toplantısı 3’cü Birleşimi  ve son toplantısında yapmış olduğu konuşma bir anda ortamı gerdi Mehdi Akman, “Kartal Belediye Başkanı Sayın Altınok Öz, Kartallı Kazım Parkı ile ilgili kararı alıyor ve Basınla paylaştıktan sonra meclisin gündemine görüşülmesi için getiriyor. Konu Basınla paylaşılıyor, Basında ilan ediliyor. Heykelin siparişi veriliyor ve ondan sonra geliyor ve Komisyondan görüş isteniyor. Bir belediye başkanı kararı aldıktan sonra meclisi terk etmesini siz meclis Başkan vekili olarak nasıl değerlendiriyorsunuz doğrusu merak ediyorum.

Kartal belediyesi GÖÇEBE belediyesi.”  Şeklinde ki eleştirisine Gök, şöyle yanıt verdi: “AK Partili Meclis üyeleri eleştirilerine dikkat etmesini çok istiyorum. Bu arada çok sevgili muhalefet iktidar kadar çok değerli ve önemli olduğunun da altını çiziyorum. Bu arada Sayın Başkanın da DİKKAT etmesine çok sevinirim diyorum.” Şeklinde konuşarak Başkan Öz’e göndermede bulundu.

NEYZEN TEVFİK HEYKELİNE “UCUBE” BENZETMESİ

Bu arada kısa fakat öz bir konuşma yapan AK Parti Grup Başkan Vekili Temel Yaz, “Neyzen Tevfik heykeli etrafında, buna benzer bir taşma içersine girmiştik. O zamanda Neyzen Teyvik heykeline karşı çıkmamızın sebebi oraya meydan yapılabilir ve ona uygunda orda sanatsal anlamda bir heykelle süslenebilir. Sura da bizim Kartallı Kazım meydanına karşı çıkmayışımızın sebeplerden bir tanesi buraya bir park yapılması, Kartallı Kazım meydanı olması uygundur. Çünkü biz yapıcı muhalefetimizi böyle yapacağız. Öbür türlü duyumlarımıza göre, 80 bin lira harcanarak bir Neyzen Tevfik gibi, bana göre UCUBE bir heykel yapılmasına biz sadece komisyon olarak temenni de kalırız. Sayın Başkan’a ancak temenni yapabiliriz. Burada temenni niçin yaparız? Biz burada buna karar verebilirdik. Ama sevgili komisyon başkanına da biz bunu temenni de bırakalım dedik. Her zaman bu oluyor bize DEĞER verilmediğini biz biliyoruz. Meclis Başkan vekili olarak size de çok değer verdiğimizi BEN düşünmüyorum.” Dedi.

HERKESİN BİR KİMLİĞİ VE KİŞİLİĞİ VARDIR

Kamer Gök, “Sevgili üyelerimizin kendince bir itibarı vardır kimsenin beni takdir etmesini de beklemiyorum. Herkesin kendine göre süslediği çok değerli, kıymetli bir kimliği ve kişiliği vardır. Benim adım da bir kere öyledir. Asla bu yakıştırmayı kabul etmem. Sizin bakımınızdan da öyledir değer verilmediği noktasında hiç kimsenin kimseye değer biçmesine hakkı yok.

Kamer Gök, “ Bende teşekkür ediyorum. Konu üzerinde yeterli tartışmanın olduğu ve yapıldığı kanaati asıl olmuş bulunmaktadır. Görüşmeyi oylamaya sunuyorum, kabul edenler, etmeyenler. Oy birliğiyle Kabul edilmiştir. Teşekkür ediyorum” dedi ve eski Afet Yönetim Merkezi alanı Kartallı Kazım Parkı oldu.

Galeri
📆 08 Kasım 2010 Pazartesi 10:37   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR