MENÜ ☰
19 Mayıs Atatürk`ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Politika » CHP İstanbul yeni İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı…
CHP İstanbul yeni İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı…


CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda görev deşimi!

CHP Merkez Yönetim Kurulu tarafından İstanbul İl Başkanlığı’na atanan Oğuz Kaan Salıcı, CHP İstanbul İl Merkezi’nde düzenlenen törenle görevi, mart ayından bu yana iş başında bulunan Bahri Şahin’den teslim aldı. Törene, Milletvekilleri Süleyman Çelebi, Oktay Ekşi, Sedef Küçük ve Ferit Mevlüt Arslanoğlu da eşlik etti.

 

Devir teslim töreninde konuşan Bahri Şahin, CHP İstanbul İl Başkanlığı görevini 1980’den bu yana devralmış en genç il başkanı olduğunu ifade ederek, “Şimdi bu görevi, daha genç olan pırıl pırıl, parlak, aydınlık bir siyasi kariyeri olan, partimizi ve İstanbul il örgütümüzü çok daha iyi noktalara taşıyacak olan arkadaşım Oğuz Kaan Salıcı’ya devretmekten onur ve şeref duyuyorum” dedi.

 

Şahin, CHP’lilerin iktidar olmak için var güçleriyle çalışmalarının son derece önemli olduğunu belirterek, “Herkes bu anlayış ve bu bilinçle yeni başkanımız ve ekip arkadaşlarının etrafında kenetlenmesi, onlardan gelecek her türlü görevi eksiksiz yerine getirmesi şarttır, sorumluluktur. Tüm ekip arkadaşlarımızdan bu konuda özenli ve dengeli davranış bekleriz” diye konuştu.

 

CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, “Hedefimiz, 2014’teki belediye seçimlerinde başarı göstermek. Herkesi kucaklayan bir anlayışla, İstanbul’u yönetmeye talip olabilirsek, İstanbul’u alırız, Türkiye’yi Genel Başkanımıza hediye ederiz, Sayın Genel Başkanımızı başbakan yaparız” dedi.

 

Oğuz Kaan Salıcı, CHP’de her zaman iyi şeylerin yapıldığını, fakat bunların bazen iyi şekilde anlatılamadığını ifade ederek, “Bunlar olabilir. Önemli olan CHP’nin hep birlikte ortaya koyacağı başarıdır. Bu başarıyı ölçmenin de bir tane kriteri vardır. Siyasi partilerin başarıları sandıkta ölçülür” diye konuştu.

 

Ortaya bir hedef koyacağını kaydeden Salıcı, “Bu hedef belli. Önümüzdeki ilk seçim belediye başkanlığı seçimi. Hedefimiz İstanbul İl Örgütü olarak, 2014’teki belediye seçimlerinde başarı göstermek. Bu başarıyı ben tek başıma gösteremem. İstanbul’da 200 bin üyemiz var. Bu üyeler çalışırsa, İstanbul’u da alırız, Türkiye’yi de alırız. Bu 200 bin üyeyi motive edebilirsek, alırız. 200 bin kişilik bu büyük aileyi bir arada tutabilirsek, herkesi kapsayan, herkesi kucaklayan bir anlayışla İstanbul’u yönetmeye talip olabilirsek ve bunun kadrolarını ortaya koyabilirsek, İstanbul’u alırız, Türkiye’yi Genel Başkanımıza hediye ederiz, Sayın Genel Başkanımızı da başbakan yaparız. Benim buna inancım tam” dedi.

 

“Muhalefet etmek CHP için makus bir talih değildir” diyen Oğuz Kaan Salıcı, “Artık muhalefette hizmet etme dönemi CHP için kapanmalıdır. Demokrasilerde, muhalefet önemlidir. Dolayısıyla bundan sonra bizim de Türkiye Cumhuriyeti demokrasisinde muhalefet etmek gibi büyük bir görevi AKP hükümetine devretmek istiyoruz. Artık onlar muhalefet etme şerefine nail olsunlar. Biz o şerefe yeterince sahip olduk” diye konuştu.

 

Parti içerisinde yer alan kadınlara ve gençlere ciddi görevler düştüğünü kaydeden Salıcı, “Biz gençlerimizden liderler yaratmak için burada çalışacağız. 25 yaşında darağacına giden, ama hep 25 yaşında kalan Deniz Gezmiş gibi liderler çıkarmak için bu çalışmayı yapacağız. Bu partinin geçmişine de geleceğine de sahip çıkacağız. Tarihten gelen köklerimizi inkâr etmeyeceğiz. Ama artık 2011 yılında yaşıyoruz. Dünya başka bir yöne gidiyor. Geçmişimizle geleceğimizi harmanlayan bir yönetim anlayışı sergileyeceğiz” dedi.

 

CHP’de yeni bir tüzük hazırlığının olduğunu ve “Tüzük Çalışma Komisyonu” oluşturacağını belirten Salıcı, şunları söyledi: “İstanbul, parti için önemli bir yer. Bu tüzüğün daha demokratik olması için elimizden gelen bütün katkıyı vermemiz gerekiyor. Onun için arkadaşlarımızdan benim ricam, hızlı bir şekilde partinin daha demokratik bir rotaya gitmesi için, bundan sonra her tür seçimde ön seçim olabilmesi için, bizim partinin sosyal demokrat ideallerine yeniden dönebilmesi için elimizden gelen çalışmayı yapalım.”

 

Galeri
📆 19 Eylül 2011 Pazartesi 01:03   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR