MENÜ ☰
.
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Genel, Spor, Toplum » Dalga sörfçülerinin tercihi, Şile!

Dalga sörfçülerinin tercihi, Şile!Sörf sporu tutkunları İstanbul’da spor faaliyetlerini Karadeniz’e kıyı Şile yi seçtiler. Ayazma Plajında bir araya gelen sporcular Şile plajlarının  bu sporlar için müsait olduğunu  ifade ettiler.

Şile sörf turizmi merkezi oldu

 

İstanbul’da yaşayan Türk ve yabancılardan oluşan sörfçüler grubu sık sık Şile’ye gelerek kış ayları boyunca ilçede sörf yapmanın keyfini sürüyor.

 

Alternatif doğa sporlarının merkezlerinden Şile’de sörfçüler ağırlanıyor Yaz ayları boyunca alternatif doğa sporlarının merkezi olan Şile bugünlerde sörfçülere ev sahipliği ediyor. Görenleri şaşırtan grubun üyeleri, özellikle dalgalı ve sert havaları sevdikleri için, bu mevsim Şile’yi tercih ediyor.
İstanbul’da yaşayan Türk ve yabancılardan oluşan sörfçüler grubu sık sık Şile’ye gelerek kış ayları boyunca ilçede sörf yapmanın keyfini sürüyor.

Aralık ayından beri havanın elverişli olduğu günlerde Şile’ye gelen sörfçüler, Şile sahillerinin ve dalgalarının bu spor için ideal olduğunu ve kolayca ulaşabildikleri için ilçeyi tercih ettiklerini ifade edyor.
Kasım ayında kendilerini denizde görenlerin şaşırdığını ifade eden sörfçüle “Bu spor her mevsim yapılabilir. Şile sörf için çok uygun bir yer” şeklinde konuşuyor.

 

Ayazma plajında işletmecilik yapan Hakan Şentürk sporcuların iki yıldır Şile yi tercih ettiklerini ve bu sportif çalışmalar ilçenin ismini durulması yönünde çok etkili olacağını düşündüklerini ifade etti.

 

Sporcuların sosyal paylaşım siteleri üzerinden  kendisi ile irtibata geçtiklerini hava durumu ve dalganın durumu hakkında bilgileri benden alan arkadaşlar ve oldukça artan ilgi nedeniyle Ayazma plajına kamera sitemi kurup netten canlı olarak sörf tutkunlarına plajı ve dalgaların durumunu yayınlamayı planladıklarını söyledi.  Şile de toplanan sörf tutkunları   burada yapılan dalga sörfü faaliyetlerini ise bir klip hazırlayarak İstanbul spor başkenti projesi için Sayın Başbakana İBB Kadir Topbaşa sunum gerçekleştirdiklerini söyledi ayrıca yabancı ülkelerden de sporcuların zaman zaman katıldığını söyleyen Şentürk Şile ismini bezi ile denizi ile duyurmayı başardı ancak bu spor dalında da duyurursa  Turizm  ekonomisi açısından Şile için büyük fayda sağlayacağına inandıkları ifade etti.

 

Etiketler: , , , , ,
📆 10 Kasım 2011 Perşembe 10:42   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR